MEMORY_MANAGEMENT mavi ekran hataları

• Konuyu başlatan Bor
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 293
İşletim sistemi
Windows 10

Bor

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
RAM
Kingston FURY Beast 8GB DDR4 CL16 3200MHz KF432C16BB/8
Ekran kartı
AMD SAPPHIRE RX570 NITRO+
Anakart
B450 TOMAHAWK MAX
İşlemci
AMD RYZEN 5 3600
Merhaba, Memory Management adı altında çok sayıda mavi ekran hatası alıyorum. Ramden kaynaklıdır diye düşünüp yeni ram aldım fakat yeni ram ilede aynı hatayı alıyorum.

Minidump

Merhaba, Memory Management adı altında çok sayıda mavi ekran hatası alıyorum. Ramden kaynaklıdır diye düşünüp yeni ram aldım fakat yeni ram ilede aynı hatayı alıyorum.

Minidump
MODULE_NAME: hardware

IMAGE_NAME: memory_corruption
Yeni Ram aldığınızda eski rami kasadan çıkardınız değil mi? Slotundan? Çıkarmadıysanız çıkarıp sadece yeni RAM'i takın. Eğer sorun devam ediyorsa Anakart üstündeki ram slotunun yerini değiştirin. 1.ci yuvaya takıyorsanız 2.ci yuva gibi. Yani windows bize sorunun donanımsal olduğunu ve bellekten kaynaklandığını zaten belirtiyor. Yuva değiştirip deneyin. Eski Ram hala takılıysa çıkarın.

MODULE_NAME: hardware

IMAGE_NAME: memory_corruption
Yeni Ram aldığınızda eski rami kasadan çıkardınız değil mi? Slotundan? Çıkarmadıysanız çıkarıp sadece yeni RAM'i takın. Eğer sorun devam ediyorsa Anakart üstündeki ram slotunun yerini değiştirin. 1.ci yuvaya takıyorsanız 2.ci yuva gibi. Yani windows bize sorunun donanımsal olduğunu ve bellekten kaynaklandığını zaten belirtiyor. Yuva değiştirip deneyin. Eski Ram hala takılıysa çıkarın.
Çözüm konusunda denediklerim;
1)Ramleri yer değiştirdim.
2)Farklı slotlara taktım.
3)Teker teker denedim.
4)Bios güncelledim.
5)Format attım.
6)Yeni ram aldım.

Daha önceki ramlerim 2x8 Corsair Vengeance Lpx 3200mhz. Şuan kullandığım Kingston FURY Beast 8GB 3200mhz.
Bu mavi ekran hatasını ekran kartı verdirebilir mi acaba? Çünkü çok nadir vram hatası alıyorum yani haftada 1 kere oluyor.

Bu mavi ekran hatasını ekran kartı verdirebilir mi acaba? Çünkü çok nadir vram hatası alıyorum yani haftada 1 kere oluyor.

Riot vanguard kaldırın.
AMD HD Audio Driver güncelleyin.
Kalan driverlarınızı güncel mi kontrol edin değilse güncelleyin.

Tekrar bir süre kullanın.

Ramlerinize tek tek memtest86 uygulayın.

Geri
Yukarı