memory_management mavi ekran hatası

Cideli

Centipat
Sistem özelliklerim.
Sapphire RX570 8 GB.
Gigabyte B450M S2H F50.
R5 1600 AF.
Hi Level 8 GB 2400MHz.
500W PSU.
Minidump dosyamı inceleyip yazar misiniz lütfen.

Dosya Ekleri

• 20200817_231002.jpg
    20200817_231002.jpg
    1,3 MB · Görüntüleme: 43
Dediğim testi yapın ve sonucu bildirin. Bir şekilde bulun, dump dosyalarınıza göre sorun belleklerde.

Abi ara sıra alıyorum oyunlarda boşta vb.
Denedik her şeyi hocam napıcam ya.
Tek bellek kullanıyorsan raminin uçlarını silgiyle sildikten sonra diğer slota takarak kullanmayı dene benimde karşılaştığım bir hataydı çift ram kullanıyorsan ramlerin ucunu arkalı önlü fazla bastırmadan iyice silmelisin ardından bilgisayarın fişi takılı değilken açma kapatma tuşuna 30 saniye kadar basılı tutup ramleri tak ve kullanmaya devam et

Sistem özelliklerim.
R5 1600 AF.
B450M S2H.
RX570 8 GB.
Hi Level 8 GB 2400MHz.
James Donkey 240GB SSD.
Arkadaşlar Memtest yapmama rağmen RAM sorunsuz bir şekilde çalışır gösteriyor, farklı bir kasada denedik RAM sorunsuz gösteriyor.
Neden bu hatayı alıyorum?
Format mı atsam ne yapsam arkadaşlar?
Windows'da 3₺ Key almıştım, Windows Pro ondan mi kaynaklı anlamadım yahu. Şu an PC 4 saattir GTA 5 açık ve mavi ekran vermedi, nadir veriyor çok vermiyor ama gene ara sıra alıyorum ne olur yardım.
1. fotoğrafa dikkate almayın yanlışlıkla koymuşum mavi ekrana odaklanın :)

Dosya Ekleri

• 20200818_175129.jpg
    20200818_175129.jpg
    2,5 MB · Görüntüleme: 38
  • 20200817_231002.jpg
    20200817_231002.jpg
    1,3 MB · Görüntüleme: 38
Minidump dosyalarını paylaşın.

Hocam bu arada bu 3. konunuz sanırım belleklerde hata var hep aynı hata koduyla konu açıyorsunuz. En son yeni RAM alacağım demiştiniz.

Bir de Memtest'i ne kadar beklediniz. Test tamamen bitti mi?

Minidump dosyalarını paylaşın.

Hocam bu arada bu 3. konunuz sanırım belleklerde hata var hep aynı hata koduyla konu açıyorsunuz. En son yeni RAM alacağım demiştiniz.

Bir de Memtest'i ne kadar beklediniz. Test tamamen bitti mi?

Hocam öyle tabii. Şu an teknik servis gibi bir yere verdim, 5 saattir GTA 5 test yapıyor mavi ekran vermedi dedi. Anlamıyorum ben ya.

Memtest sonucuna göre konuşabiliriz. Eğer kırmızılar çıkarsa yeni RAM almak zorundasınız.

RAM'de sorun yok ama hocam. Kingston HyperX RAM almayı düşünüyorum, bakalım hayırlısı.

Memtest sonucuna göre konuşabiliriz. Eğer kırmızılar çıkarsa yeni RAM almak zorundasınız.

RAM'de sorun yok ama hocam.
Kingston HyperX RAM almayı düşünüyorum, bakalım hayırlısı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ram testleri her zaman hatalara rastlayamayabiliyor. Memtest86'yı flaş belleğe yazdırıp testi o şekilde mi yaptınız? Windows çalışırken de yapılabilen testler var, özellikle onlar sağlıklı sonuçlar vermeyebilir. Hatta Memtest86 dahi zaman zaman sorunlu bir bellekte sorunsuzmuş gibi sonuç verebilir. O yüzden bu testi birden fazla kez yapmak gerek. Özellikle ram modülü ısınıyor ve bu sebeple hatalar çıkıyorsa memtest'in hata bulabilmesi için saatlerce testi açık bırakmak gerekebilir.

Memory_Management hatası ayrıca disk sürücüleriniz ile de alakalı olabilir. Bunların sağlıklı olduğundan emin misiniz?

Test yaptınız mı?
Evet rami aldım yerde bizzat beraber test ettik napaıyım hocam kafam çok karışık
Ram testleri her zaman hatalara rastlayamayabiliyor. Memtest86'yı flaş belleğe yazdırıp testi o şekilde mi yaptınız? Windows çalışırken de yapılabilen testler var, özellikle onlar sağlıklı sonuçlar vermeyebilir. Hatta Memtest86 dahi zaman zaman sorunlu bir bellekte sorunsuzmuş gibi sonuç verebilir. O yüzden bu testi birden fazla kez yapmak gerek. Özellikle ram modülü ısınıyor ve bu sebeple hatalar çıkıyorsa memtest'in hata bulabilmesi için saatlerce testi açık bırakmak gerekebilir.

Memory_Management hatası ayrıca disk sürücüleriniz ile de alakalı olabilir. Bunların sağlıklı olduğundan emin misiniz?
Disk sürücüleri derken o konuyu biraz açarmısınız

Yeni konular

Geri
Yukarı