MEMORY_MANAGEMENT Mavi Ekran Hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Mert Can1

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10 kullanıyorum ve inanılmaz derecede mavi ekran hatasi alıyorum. 5 dakika bir mavi ekran hatası aldığım oluyor. En son mavi ekran aldım, PC açıldı, şifre girdim ve ekranı görmeden mavi ekran yedim. Bu yüzden format attım. Şu an formattan sonraki 2. gün fakat yine de şu ana kadar 2 tane mavi ekran hatasi aldım bile. Bilgisayara indirdiğim şeyler bile sayılı.

Steam - Origin - Uplay - PUBG - CS:GO - FM 2020 - Cities Skylines - Razer Synapse - GeForce Experince - Microsoft Edge güncel sürüm. (İndirmiş olduğum şeyler sadece bu kadar. Ne fazla ne eksik.)

2 sene önce aldığım bir sistem son 1 ay öncesine kadar 1 defa bile mavi ekran yememiş iken son 1 ay içinde 100'den fazla yemişimdir. Yine mavi ekran yiyecek miyim diye düşünmekten, oyunda mavi ekran yemekten aşırı eğlenip oynadığım oyunlarda keyif almamaya, iyi oynadığım oyunlarda artık nişan bile alamaya başladım.

20201020_005321.jpg

Güvenli modda bile giriş yapamıyorsan demek ki tek çare format dostum.

2 - 3 gün önce yeni format atmıştım oysaki :/

Boş veya içindekiler silinse de önemsemeyeceğin bir USB bellek bul ve Memtest86 ile bellek testini yap. Yaptıktan sonra sonuçları paylaşarak yazarsın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Boş veya içindekiler silinse de önemsemeyeceğin bir USB bellek bul ve Memtest86 ile bellek testini yap. Yaptıktan sonra sonuçları paylaşarak yazarsın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bir usb buldum fakat 8 gb yeterli olurmu ? Birde güvenli mod dahi açılmıyor bios güncelleyemiyorum siyah ekranda kalıyor bunun için ne yapmam lazım

Bir usb buldum fakat 8 gb yeterli olurmu ? Birde güvenli mod dahi açılmıyor bios güncelleyemiyorum siyah ekranda kalıyor bunun için ne yapmam lazım
Evet yeterli olur. Memtest86'yı başka bir cihazdan yazdır USB belleğine. Daha sonra USB belleği bilgisayara tak ve bilgisayarın açma tuşuna bastıktan sonra sürekli F11'e basıp boot menüsüne erişerek oradan USB belleğini seçerek devam et, test kendiliğinden başlayacaktır. Test tamamen bitesiye kadar beklemeyi ihmal etme, başlattığına dair de telefonunla çekip gönderirsin.

Evet yeterli olur. Memtest86'yı başka bir cihazdan yazdır USB belleğine. Daha sonra USB belleği bilgisayara tak ve bilgisayarın açma tuşuna bastıktan sonra sürekli F11'e basıp boot menüsüne erişerek oradan USB belleğini seçerek devam et, test kendiliğinden başlayacaktır. Test tamamen bitesiye kadar beklemeyi ihmal etme, başlattığına dair de telefonunla çekip gönderirsin.
Fakat bios bile girmiyor siyah ekranda kalıyor memtest86'da açılmazsa ne yapmam lazım

Fakat bios bile girmiyor siyah ekranda kalıyor memtest86'da açılmazsa ne yapmam lazım
BIOS'a değil boot menüsüne girmeni istiyorum. Anakartın MSI ve boot tuşu F11. Bilgisayarının power tuşuna bastıktan sonra bilgisayarın açılırken sürekli ama sürekli F11'e bas çek yap karşına boot menüsü gelesiye kadar ve boot menüsü gelince oradan da Memtest86'yı yazdırdığın USB belleğini seç.

Ayrıca şu siyah ekran sorununu daha detaylı anlatırsan iyi olur. Önce şu Memtest86 işlemini yapmaya çalış ve tek bir iletide söylersin neler yaptığını, neler olduğunu.

BIOS'a değil boot menüsüne girmeni istiyorum. Anakartın MSI ve boot tuşu F11. Bilgisayarının power tuşuna bastıktan sonra bilgisayarın açılırken sürekli ama sürekli F11'e bas çek yap karşına boot menüsü gelesiye kadar ve boot menüsü gelince oradan da Memtest86'yı yazdırdığın USB belleğini seç.

Ayrıca şu siyah ekran sorununu daha detaylı anlatırsan iyi olur. Önce şu Memtest86 işlemini yapmaya çalış ve tek bir iletide söylersin neler yaptığını, neler olduğunu.
Memtest86 usb bellegime kurdum bilgisayari yeniden başlatırken f11 tusune bas cek bas cek ile bastım fakat boot menusude gelmedi biosda yada güvenli mod girmeyide denerken olduğu gibi ekran yuklenmiyor sanki monitorum kapalıymış gibi ekran siyah sekilde duruyor resimde olduğu gibi hic bir hata yazısı vs de mevcut değil

Dosya Ekleri

• 20201022_142810.jpg
    20201022_142810.jpg
    59,9 KB · Görüntüleme: 25
Şu an bilgisayarını açınca siyah ekranda kalıyor, hiçbir şekilde Windows başlatılamıyor ve yine bilgisayarı açarken ne BIOS ne boot menüsüne girebiliyorsun. Umarım doğru anlamışımdır.

2 tane RAM kullanıyorsan sırayla tekli olarak takıp bilgisayarı açmayı dene.

Bu iletimden sonra aktif olamayacağım, diğer arkadaşlar ilgilenirseniz sevinirim.

Şu an bilgisayarını açınca siyah ekranda kalıyor, hiçbir şekilde Windows başlatılamıyor ve yine bilgisayarı açarken ne BIOS ne boot menüsüne girebiliyorsun. Umarım doğru anlamışımdır.

2 tane RAM kullanıyorsan sırayla tekli olarak takıp bilgisayarı açmayı dene.

Bu iletimden sonra aktif olamayacağım, diğer arkadaşlar ilgilenirseniz sevinirim.
Tek ram kullanıyorum bilgisayar şuan sorunsuz açılıyor fakat bios boot menusu yada güvenli moda geçmem gerektiğinde geçemiyorum

Geri
Yukarı