MEMORY_MANAGEMENT Mavi Ekran Hatası

Kazimdlmenk

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, sürücülerimi DDU ile sildim. Sonra yükledim, gene mavi ekran veriyor. Minidump dosyalarımı atıyorum. İncelerseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartına OverClock yaptıysaniz geri alin. Ben R5 M420'İn Memory Clock'unu 1400 MHz Yapinca mavi ekran almiştim. Hemi de MEMORY_MANAGEMENT Hata koduyla. Hemi de oyuna giremeden.

Yeni RAM alacağını ben bilmiyorum gerçekten. Elimden geldiğince yardım etmeye çalıştım.

Başka RAM'lerle deneme şansın var mı peki? Arkadaşlarından veya başka birilerinden.
Başka RAM deneyemem ama ben baya önce format attıktan sonra olmaya başladı. Burada 1.5 aydır çözüm arıyorum. Format atarken RAM e zarar verdim mi acaba?
Ekran kartına OverClock yaptıysaniz geri alin. Ben R5 M420'İn Memory Clock'unu 1400 MHz Yapinca mavi ekran almiştim. Hemi de MEMORY_MANAGEMENT Hata koduyla. Hemi de oyuna giremeden.
OverClock yapmadım yapmasından da anlamam ki zaten.

Arkadaşlar etiketlere bakmıyorum, boşuna etiketlemeyin. Konularımı takibe alıyorum ve vakit bulunca dönüyorum.

• BIOS sürümün 4.3 aşırı eski. İlk iş BIOS'u son sürüme çekmek olsun: MSI Global
BIOS güncellemesi sonrası sorun kalmamalı. Kalırsa RAM değişimi gerek gibi.

Arkadaşlar etiketlere bakmıyorum, boşuna etiketlemeyin. Konularımı takibe alıyorum ve vakit bulunca dönüyorum.

• BIOS sürümün 4.3 aşırı eski. İlk iş BIOS'u son sürüme çekmek olsun: MSI Global

BIOS'um güncel hocam. 2 hafta falan oldu sanırsam güncelleyeli.

Peki hocam nasıl bir RAM alabilirim pek bilgim yok da?

RAM tek modül mü? Tek modül ise hangi slottaysa diğer slota takmayı dener misiniz? Ek olarak işlemci pinlerinde herhangi bir sorun yok değil mi?

RAM tek modül mü? Tek modül ise hangi slottaysa diğer slota takmayı dener misiniz? Ek olarak işlemci pinlerinde herhangi bir sorun yok değil mi?

RAM tek başına 8 GB. Yarın denerim bir de ben onu mavi ekran vermesine rağmen kullansam ne olur? İşlemcimi PC'yi aldığımdan beri yerinden çıkarmadım sağlamdırlar herhalde durduğu yerde nolabilirki? Yeni RAM'ler pahalı bayya.

Mavi ekran vermesine rağmen kullanırsam ne olur?

O halde diğer slota takmayı deneyin. Sorun çözülmezse artık muhtemelen RAM'lerde ya da anakartta sorun vardır. Buna ek olarak Windows Update ile en güncel sürüme geçiş yapın.

Geri
Yukarı