MEMORY_MANAGEMENT Mavi Ekran Hatası

Kazimdlmenk

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, sürücülerimi DDU ile sildim. Sonra yükledim, gene mavi ekran veriyor. Minidump dosyalarımı atıyorum. İncelerseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS sürümü güncel hocam. 4.A0 sürümü 7B84v4A anlamına geliyor. Sanırsam 7. sayfadaki dump dosyası gözünüzden kaçmış. Bunu söyleyeyim dedim ki gözünüzden kaçtıysa o dosyayı da kontrol edebilesiniz. İyi geceler dilerim.

Kod:
Machine ID Information [From Smbios 2.8, DMIVersion 0, Size=2218]
BiosMajorRelease = 5
BiosMinorRelease = 14
BiosVendor = American Megatrends Inc.
BiosVersion = 4.A0
BiosReleaseDate = 06/15/2020
SystemManufacturer = Micro-Star International Co., Ltd.
SystemProductName = MS-7B84
SystemFamily = To be filled by O.E.M.
SystemVersion = 2.0
SystemSKU = To be filled by O.E.M.
BaseBoardManufacturer = Micro-Star International Co., Ltd.
BaseBoardProduct = B450M PRO-M2 V2 (MS-7B84)
BaseBoardVersion = 2.0

Ek olarak @Murat5038 hocamı etiketleyeyim. Bu konuyu inceleyebilecek vakti olursa ve incelerse sana en iyi çözüm önerisini sunacaktır.
Dediğin gibi inceleyecek vakit olsa :) Bu kadar ilerlemiş konulara bakmıyorum. En fazla 1/2 sayfa ilerlerse çözülmediği bildirilirse bakarım. Konu sonunda çözülmezse BIOS default şekilde format atıp yeni konu açarsa etiketlerseniz bakarım.

Sürüm 7B84v4A yani?

RAM'in garantisi olması lazım. %100 RAM de diyemiyorum ama şu anda en büyük olaslık RAM. XMP kapatınca mavi ekran alıyor musun?
Her türlü alıyorum hocam.

Hocam aslında ben 2 ay önce media creation tool windows yükleme şeysi onunla direkt öyle bilgisayarım masaüstünde açarak yaptım. Ondan sonra mavi ekran almaya başladım. Temiz formatta attım ama düzelmedi.

Tüm parçaların garantisi var yeni RAM almadan eskisini uygun fiyata yaparlar mı hocam ?

Siz en iyisi dediğim gibi RAM'i diğer slota takın öncelikle. Daha sonra BIOS'u sıfırlayın yani varsayılan ayarlarına döndürün. Yine devam ederse en güncel ISO dosyasını indirip tüm diskleri silip tertemiz bir kurulum yapın. İndirmenizi tavsiye ettiğim Windows sürümü ise en güncel olan 20H2 sürümüdür? Microsoft'un kendi websitesindeki araçtan ya da aşağıdaki yazılımdan indirip kesinlikle sağlam olduğunu düşündüğünüz bir USB bellek ile temiz kurulum yapmanızı öneririm. Bu dediklerim dışında hala sorun devam ederse parçaları teknik servise gönderirsiniz artık.

Son düzenleme:
Siz en iyisi dediğim gibi RAM'i diğer slota takın öncelikle. Daha sonra BIOS'u sıfırlayın yani varsayılan ayarlarına döndürün. Yine devam ederse en güncel ISO dosyasını indirip tüm diskleri silip tertemiz bir kurulum yapın. İndirmenizi tavsiye ettiğim Windows sürümü ise en güncel olan 20H2 sürümüdür? Microsoft'un kendi websitesindeki araçtan ya da aşağıdaki yazılımdan indirip kesinlikle sağlam olduğunu düşündüğünüz bir USB bellek ile temiz kurulum yapmanızı öneririm. Bu dediklerim dışında hala sorun devam ederse parçaları teknik servise gönderirsiniz artık.

BIOS'u nasıl sıfırlayacağım?

Aşağıdaki rehberde tüm detaylar yer alıyor. O rehberi bir inceleyin ve BIOS'u sıfırladıktan sonra XMP dahil hiçbir ayarı ile oynamayın.

HD Tune indir. Error scan kısmına gelip quick scan tikini kaldırarak taramayı başlat ve tarama bitince sonuçlarını ekran görüntüsü şeklinde buraya gönder. Ayrıca health sekmesininin de görüntüsünü paylaş.

HD Sentinel ile diskin sağlık durumunu paylaş.

Ek olarak @Murat5038 hocamı etiketleyeyim. Bu konuyu inceleyebilecek vakti olursa ve incelerse sana en iyi çözüm önerisini sunacaktır.
Buyurun hocam.

Dosya Ekleri

• HD TUNE...png
    HD TUNE...png
    14,8 KB · Görüntüleme: 28
  • health.png
    health.png
    33,8 KB · Görüntüleme: 26
  • hd sentiel.png
    hd sentiel.png
    50,9 KB · Görüntüleme: 25
Sistemin kurulu olduğu diskin verilerini atman gerekiyor. Bunun için de @Assecreed'i etiketleyeyim, sen gönderdiğinde görürse cevap verecektir.

Ek olarak Murat hocamın iletisindeki son cümlesindeki gibi yapmanı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı