MEMORY_MANAGEMENT mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Cropix

Centipat
Sistem açılışında zaman zaman mavi ekran hataları ile karşılaşıyorum. Minidump dosyalarını yüklüyorum. Hataların çözümü için yardımcı olursanız memnun olurum.

Teşekkür ederim.

Sistem bileşenleri
AMD Ryzen 3800X işlemci.
ASUS ROG STRIX B550F anakart.
Corsair Vengeance 2*8 3200 MHz RAM.
Gigabyte 2080 Super Windforce OC ekran kartı.
Kingston A2000 m2NVMe.
WD 1TB Blue HDD.
Corsair RM750 PSU.

Sistem kendisi öyle oluşturmuş kontrol ettim acaba uploadda sıkıntı mı var diye ama minidump dosyası boyutsuz, sorun edilecek bir durum değil diye mi yorumlayayım nerdeyse 1 haftadır herhangi bir hata vermemişti, sadece discord kurdum ondan sonra aldım hatayı hemen akabinde de değil ona mı yormalıyım yoksa spontane bir hata mıdır? Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için

Bu sefer disk ile alakalı şüphem arttı. Kullandığın HDD/SSD'ye HD Tune yazılımı ile test et. İkisinin health sekmesini paylaş. Tekrar yapıyorsun biliyorum. Disk error diyince yaptırayım dedim.

Ek olarak HDD'nin SATA kablosuna bakın. Ters bir şey görürseniz belirtin.

1609405290229.png

HDD Sentiel yazılımı ile sağlık derecelerine bak.

Hızlı başlatmayı kapatmayı dener misin? Belki işe yarar ha. :D
Gerçekten bazen işe yarayabiliyor. Ciddiyim.

Ekran kartı sürücünün güncelliğini kontrol eder misin?

Dediklerinizi uyguladım, ekran görüntülerini ekliyorum. HDD SATA Kablosunda sıkıntı yoktu ama garanti olsun diye yeni bir SATA Kablosu ile değiştirdim. HDD düzgün gözüküyor gibi şayet HDD kaynaklı hata yiyor isem söküp sadece ssd ile test etmemi önerir misiniz?

Dosya Ekleri

• disks.jpg
    disks.jpg
    86,4 KB · Görüntüleme: 18
  • hdd-errortest.jpg
    hdd-errortest.jpg
    110 KB · Görüntüleme: 26
  • HDD-HEALTH.jpg
    HDD-HEALTH.jpg
    65,5 KB · Görüntüleme: 21
  • hdd-smart2.jpg
    hdd-smart2.jpg
    135,6 KB · Görüntüleme: 17
  • ssd-smart.jpg
    ssd-smart.jpg
    104,1 KB · Görüntüleme: 29
  • 0 bayt · Görüntüleme: 0
SSD/HDD çok iyi gözüküyor. Bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Hızlı başlatmayı kapatmayı dener misiniz? Belki işe yarar.

SSD sökmene gerek yok şu anlık.

Dostum 5 sayfa içerik girilmiş hiçbirini okumadım. Sorunun RAM kaynaklı. Ben bu hatayı çok aldım laptopda arızalı RAM'ı tespit ettim ve çıkardım aylardır almıyorum bu haytayı.

Dostum 5 sayfa içerik girilmiş hiçbirini okumadım. Sorunun RAM kaynaklı. Ben bu hatayı çok aldım laptopta arızalı RAM'ı tespit ettim ve çıkardım aylardır almıyorum bu hatayı.

Konuyu okuyun sonra cevap yazsanız daha iyi olur.

Memtest86 testi hata yok. HDD/SSD bir problem yok. Memtest86 testi birçok kez yapıldı.

Yeni konular

Geri
Yukarı