Çözüldü MEMORY_MANAGEMENT ntoskrnl.exe mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

MuRaTZZZ

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba birkaç haftadır bu hatayı alıyorum. Ya mavi ekran veriyor ya da PC "buzzz" sesi çıkarıp ekran donarak yeniden başlatıyor. Formatta attım fakat yapmaya devam ediyor. Son format sonrası oluşan minidump dosyaları ektedir. PC bileşenleri:
  • Corsair RM750X.
  • MSI B550 GAMING Plus.
  • AMD Ryzen 5 3600X.
  • Corsair H60I soğutucu.
  • HyperX 3600 MHz 2x8 GB RAM.
  • Gigabyte RTX 2060.
  • Kioxia Exceria 500 GB NVMe M.2 SSD.
  • 2X 1TB HDD.

minidump

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba Dostlar,

Sorunum devam etmekte, yapmış olduğum bütün testler ve minidump dosyaları ektedir. Hiç olmadık yerde hata vermeye başladı. Resmen PC'nin başına oturmak istemiyorum mavi ekran görüp moralim bozulmasın diye.
Sonunda bütün parçaları garantiye göndereceğim ama oradan da bir sonuç çıkmayacağı düşüncesindeyim.

Merhaba Dostlar,

Sorunum devam etmekte, yapmış olduğum bütün testler ve minidump dosyaları ektedir. Hiç olmadık yerde hata vermeye başladı. Resmen PC'nin başına oturmak istemiyorum mavi ekran görüp moralim bozulmasın diye.
Sonunda bütün parçaları garantiye göndereceğim ama oradan da bir sonuç çıkmayacağı düşüncesindeyim.

Güncelleme:

Devam eden sorunlar neticesinde BIOS'u yeniden yeni çıkan güncelleme ile güncelledim,
CPU termal macununu değiştirdim,
Ekran kartını bir alttaki PCI slotuna taktım.

Tüm bu işlemler ile yaklaşık 4 gün PC'yi gözlemledim ve mavi ekran hatası almadım. Ardından ekran kartını eski slotuna geri taktım, 1 gündür de bu şekilde kullanıyorum ve henüz hata almadım. Umarım yaşadığım sorun ortadan kalkmıştır.
Battleye kaldırın, bir mavi ekrana bu neden olmuş.

Disk sorunu da olabilir lakin öncelikli olarak belleklerden şüpheleniyorum.

Belleklerinize XMP kapatarak test yapın.

sfc/scannow ve DISM komutlarını uygulayın.
Setup. Tmp diye bir dosya varsa kaldırın. Sanırsam program kurulurken mavi ekran aldınız.
SnowRunner şimdilik oynamayın.
Memtest86 ile RAM testi yapın.
Modülleri ayrı ayrı ve ikisini de test edin.
BattlEye kaladırın.

Merhaba Dostlar,

Merhaba Dostlar,

Güncelleme:

Devam eden sorunlar neticesinde BIOS'u yeniden yeni çıkan güncelleme ile güncelledim,
CPU termal macununu değiştirdim,
Ekran kartını bir alttaki PCI slotuna taktım.

Tüm bu işlemler ile yaklaşık 4 gün PC'yi gözlemledim ve mavi ekran hatası almadım. Ardından ekran kartını eski slotuna geri taktım, 1 gündür de bu şekilde kullanıyorum ve henüz hata almadım. Umarım yaşadığım sorun ortadan kalkmıştır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı