MEMORY_MANAGEMENT ve IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL hataları neden çıkıyor?

İşletim sistemi
Windows 11

Şerif Metehan

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3500X - Sapphire Nitro+ 6600XT - Apacer Panther 16GB(8x2) 3000MHz - DeepCool 650W PF650 80+ - MSI B450M-A PRO MAX
RAM
Apacer Panther 2x8 GB DDR4 3000 MHz
SSD veya HDD modeli
Samsung 860 EVO SATA
Ekran kartı
Zotac RTX 3070 TI Trinity
Anakart
MSI B450M-A PRO MAX
İşlemci
AMD RYZEN 5 5600
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarımı bugün donanımına herhangi bir zarar vermeden parçaları sökmeden nazikçe tozlarını temizledim. Sistemi takıp açmaya çalıştığımda ilk başta açılmadı, RAM'leri söküp yerlerini değiştirip sistemi açabildim ve açıldıktan birkaç dakika sonra mavi ekran verip kapandı. Tekrar açılınca bu sefer dondu ve tuşundan kapatıp yine RAM ve ekran kartını söküp taktım birkaç kez açılmadı ve en sonunda açıldı. Bu sefer tekrar mavi ekran verip yine dondu. İlk mavi ekranda "MEMORY_MANAGEMENT" hatası vardı, ikinci mavi ekranda "IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL" hatası vardı. Birkaç defa mavi ekran vermeden sadece donup kaldı ve yeniden başlattım. Temizlik yaparken RAM'lerin yanına bile dokunmadım asla zarar vermedim bundan eminim. Bu sorunun sebebi ne olabilir sizce? Sistemi komple söktüm her şeyi düzenlice tekrardan taktım yerine oturttum şu an yarım saat oldu herhangi bir hatayla karşılaşmadım.

Minidump dosyası

Son düzenleme:
Sistem açılmıyorsa USB bellekten çalışan uygulamayla RAM testi yapın.

Geri
Yukarı