Memtest sonucundan arızalı çıkan 2x8GB G.Skill Trident Neo 3600 MHz RAM'ler

deathbomb

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Merhaba,

XMP kapalı şekilde Memtest sonucunda 100 adet hata ortaya çıktı. Bunun sonucunda aşağıdaki sorulara cevap aramaktayım, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1- Bu hataların nedeni ne olabilir? Ürünler 3 ay kullanıldı, 6 ay boşta yattıktan sonra arkadaştan alalı daha 1 ay olmadı. Acaba ben mi yanlış bir şey yaptım onu merak ediyorum.
2- Başka sistemde de test yapılması halinde aynı hatalar alınır mı? Yani sorunlar sadece bendeki sisteme özel mi?
3- şu an RAM'leri kullanmaya devam etsem, diğer parçalara herhangi bir zarar gelir mi?

RAM: 2x8GB G.Skill Trident Neo 3600 MHz

Mavi ekran sorunuma ait konu aşağıdaki gibidir; Memtest sonucuna buradan ulaşabilirsiniz.

Arkadaşlar merhaba,

XMP kapalı şekilde Memtest sonucunda 100 adet hata ortaya çıktı. Bunun sonucunda aşağıdaki sorulara cevap aramaktayım, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1- bu hataların nedeni ne olabilir? Ürünler 3 ay kullanıldı, 6 ay boşta yattıktan sonra arkadaştan alalı daha 1 ay olmadı. Acaba ben mi yanlış bir şey yaptım onu merak ediyorum.
2- başka sistemde de test yapılması halinde aynı hatalar alınır mı? Yani sorunlar sadece bendeki sisteme özel mi?
3- şu an RAM'leri kullanmaya devam etsem, diğer parçalara herhangi bir zarar gelir mi?

RAM: 2x8GB G.Skill Trident Neo 3600 MHz.

Mavi ekran sorunuma ait konu aşağıdaki gibidir; Memtest sonucuna buradan ulaşabilirsiniz.

Sıkıntı RAM'lerin çipinde olabilir. Sorun sizin sisteme özel değil, sorun direkt RAM'lerde. Diğer parçalara herhangi bir zarar geleceğini sanmıyorum.

Diğer parçalara zarar geleceğini zannetmiyorum. Sisteminiz nedir? BIOS güncel mi?

BIOS güncel.

Sistem aşağıdaki gibidir;

ASUS TUF GAMING B550 WIFI
RYZEN 7 3700X
GIGABYTE AORUS RTX 3060
GSKILL TRIDENTZ NEO 2X8GB 3600MHZ
SANDISK M2 500GB
SANDISK ULTRA 3D 500GB
WIN 10

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım hocam. RAM'ler sıkıntılı ise değiştirin.

Bana üst üste üç tane bozuk işlemci denk geldi. Eğer ben sistemi daha önce başka işlemciyle çalıştırıp 1 yıl kullanmasam belleklere bahane bulacaktım. Nitekim o işlemciyi iade edip bir üst nesilden aldım ve sıfır hata. Yani bu hatalar işlemci veya başka parça kaynaklı olabilir, en iyisi başka sistemde dene.

Şu an ürünler garantide. Test sonucuna göre hareket edeceğim. Siz RAM'lere test yapmış mıydınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciden dolayı belleklerde sorun çıkması, çok ilginç. Bakalım benim ürünlere ne diyecekler. Eğer sağlam çıkarsa işlemciye baktırırım.
Bellekler garantiden değişti. Aşırı voltajdan arızalandığını söylediler. Neden olmuş olabilir, fikri olan var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı