Memtest86 ile test yapıldıktan sonra bilgisayardan ses alınamıyor

DorDeorz

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarım sürekli çöktüğü için RAM'lerde sıkıntı olabileceğini düşünüp Memtest86 ile test yaptım ve bir RAM'imin sıkıntı olduğunu buldum. Sonrasında 2 RAM'i tek tek deneyerek hangisinin sorunlu olduğunu bulup 2 RAM'i anakarta silgiyle silerek geri taktım sonrasında testen çıkıp Windows'a girince kulaklığıma seslerin gelmediğini fark ettim.
İnternetteki neredeyse her yolu denedim fakat bir sonuç alamadım hatta bilgisayarı bile sıfırladım fakat gene sonuç aynı hala bir ses alamadım.

Acaba yardımcı olur musunuz?
Denediğim yollar:
-Farklı girişleri denedim.
-Sürücüleri kaldırıp tekrar yükledim.
-Güncelleştirmelerini kontrol ettim.
-Farklı çıkış cihazları seçtim.
-Realtek sürücü yükledim.
-RAM'lerin yerlerini değiştirdim.

Başka şeyler denedim fakat hatırlamıyorum.

Şu anda bilgisayar sıfırlanmış durumda ne yapmama gerekiyor bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    10,5 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarım sürekli çöktüğü için RAM'lerde sıkıntı olabileceğini düşünüp Memtest86 ile test yaptım ve bir RAM'imin sıkıntı olduğunu buldum. Sonrasında 2 RAM'i tek tek deneyerek hangisinin sorunlu olduğunu bulup 2 RAM'i anakarta silgiyle silerek geri taktım sonrasında testen çıkıp Windows'a girince kulaklığıma seslerin gelmediğini fark ettim.
İnternetteki neredeyse her yolu denedim fakat bir sonuç alamadım hatta bilgisayarı bile sıfırladım fakat gene sonuç aynı hala bir ses alamadım.

Acaba yardımcı olur musunuz?
Denediğim yollar:
-Farklı girişleri denedim.
-Sürücüleri kaldırıp tekrar yükledim.
-Güncelleştirmelerini kontrol ettim.
-Farklı çıkış cihazları seçtim.
-Realtek sürücü yükledim.
-RAM'lerin yerlerini değiştirdim.

Başka şeyler denedim fakat hatırlamıyorum.

Şu anda bilgisayar sıfırlanmış durumda ne yapmama gerekiyor bilmiyorum.

Format atabilirsin.

Zaten format attım sorun düzelmedi.

Evet dönüştürücü ile bağlıyordum ama önceden sıkıntı yoktu şimdi ne yapmam gerekiyor?

Kasayı TV'ye dönüştürücü olmadan bagla, ses veriyor mu kontrol et. Ses geliyorsa sorun dönüştürücü kaynaklıdır, dönüştürücü degistir.

Kasayı TV'ye dönüştürücü olmadan bagla, ses veriyor mu kontrol et. Ses geliyorsa sorun dönüştürücü kaynaklıdır, dönüştürücü degistir.

Şu anda elimde HDMI kablosu yok sanırsam ama dönüştürücünün üstündeki jack girişine kulaklığı takınca ses gelmeye başladı ama dediğim gibi önceden böyle olmuyordu. Kontrol edip geleceğim teşekkürler.

Elimde hala HDMI kabosu yokta bunu onsuz nasıl düzelteceğim dediğim gibi normalde çalışıyordu bir sıkıntısı yoktu.

Eski ekran kartımda VGA girişi vardı onu takıp bilgisayarı açtım fakat gene ses alamıyorum acaba ses kartını mı bozdum ne yaptım?

Son düzenleme:
Şu anda elimde HDMI kablosu yok sanırsam ama dönüştürücünün üstündeki jack girişine kulaklığı takınca ses gelmeye başladı ama dediğim gibi önceden böyle olmuyordu. Kontrol edip geleceğim teşekkürler.

Elimde hala HDMI kabosu yokta bunu onsuz nasıl düzelteceğim dediğim gibi normalde çalışıyordu bir sıkıntısı yoktu.

Eski ekran kartımda VGA girişi vardı onu takıp bilgisayarı açtım fakat gene ses alamıyorum acaba ses kartını mı bozdum ne yaptım?

Ses kartını bozman çok zor bir ihtimal. Eski kartını taktığında sürücülerini silip yeni taktığın kartınkini yükledin mi?

Ses kartını bozman çok zor bir ihtimal. Eski kartını taktığında sürücülerini silip yeni taktığın kartınkini yükledin mi?

Eski kartımı taktım ve kendi sürücülerini indirdi fakat böyle gözüküyor altta ekledim.
Eski kartım: GT430 NVIDIA.
Yeni kartım RX480 AMD.

Acaba eski kart takılıyken bilgisayarı sıfırlarsam düzelir mi?

Dosya Ekleri

• 17111411319088585573326301388137.jpg
    17111411319088585573326301388137.jpg
    114,2 KB · Görüntüleme: 3
Eski kartımı taktım ve kendi sürücülerini indirdi fakat böyle gözüküyor altta ekledim.
Eski kartım: GT430 NVIDIA.
Yeni kartım RX480 AMD.

Acaba eski kart takılıyken bilgisayarı sıfırlarsam düzelir mi?

DDU programını indir, güvenli modda temizle eski tüm sürücüleri. Sonra su an hangi kartın takılıysa onun WHQL sürümünü indirip kur.

DDU programını indir, güvenli modda temizle eski tüm sürücüleri. Sonra su an hangi kartın takılıysa onun WHQL sürümünü indirip kur.

Şu anda eski kartım GT430 takılı bu dediklerinizi yaparken yebi kartım RX480 değil mi yapayım yoksa eski kartta mı yapayım çünkü yeni kartımı çalıştırmak için dönüştürücü kullanmam gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı