Çözüldü Memtest86 testinde hatalı çıkan RAM'in yerine başka RAM alınır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Fearofthedark

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, 2 gündür sistemim de sürekli mavi ekran hataları ve çökmeler yaşamaya başladım. Bunun üzerine format atmaya çalıştım fakat format esnasında sürekli hata almaya başladım. RAM slotlarını değiştirmek suretiyle sonunda hatayı RAM'ler de olabileceğini düşünüp memetest86 ile test ettim ve RAM'larin biri arızalı çıktı. Şimdi 3000 MHz ile başka bri marka RAM alsam uyumlu olur mu? Bu aldıklarım RAM'ler Dual kitti ( pek de anlamıyorum ama) uyum sorunu yaşar mı? Bu yönde bilgi verirseniz çok teşekkür ederim.
Corsair Vengeance RGB Pro 2x8 16 GB.

Çözüm
Tamamdır hocam çok teşekkür ederim. Sipariş vereyim o zaman ben
Tekrardan merhabalar RAM'i aldım. Memtest86 ile testini de yaptım hiçbir hata bulmadı fakat bugün CPU-Z de memory kısmında baktığımda "Uncore Frequency" değeri normalden düşük gibi geldi bana bir bakıp değerlendirirseniz çok memnun olurum.
BIOS'tan XMP açtınız mı?
Aynı RAM'in Bulk yani kutusuz versiyonu var 8 GB;
Tekrardan merhabalar RAM'i aldım. Memtest86 ile testini de yaptım hiçbir hata bulmadı fakat bugün CPU-Z de memory kısmında baktığımda "Uncore Frequency" değeri normalden düşük gibi geldi bana bir bakıp değerlendirirseniz çok memnun olurum.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    20,1 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:
BIOS'tan XMP açtınız mı?

Çözüm
bu şekilde, doğru yeri çekmişimdir umarım açık mı kapalı mı bilmiyorum.
Ayrıca XMP'yi Profile 2 yaptım şuan değerler değişti.

Dosya Ekleri

• Adsız2.png
    Adsız2.png
    973,5 KB · Görüntüleme: 52
  • Adsız3.png
    Adsız3.png
    17,1 KB · Görüntüleme: 38
bu şekilde, doğru yeri çekmişimdir umarım açık mı kapalı mı bilmiyorum.
Ayrıca XMP'yi Profile 2 yaptım şuan değerler değişti.
İşte şu an düzeldi hocam. 2 ile çarpacaksınız ordaki değeri.

Geri
Yukarı