Memur çocuğu nereden burs almalı?

• Konuyu başlatan fsg
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 3B

fsg

Decapat
Herkese merhaba,
Ben sayısal 10 bine girmiş bir kardeşinizim ve yaklaşık 2 yıldır da üniversite okuyorum.
Şu ana kadar başvurduğum bütün yerlerden reddedildim. Ve artık bu can sıkıcı hale gelmeye başladı.
Neredeyse 6 aydır babamdan para falan da almadım. Kendi ihtiyaçlarını karşılasın yeter.
Siz nerelere başvurdunuz ve de çıktı?

Yazan olmadan söyleyeyim toplum gönüllüleri vakfı da reddetti.
(Öğretmen)

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba,
Ben sayısal 10 bine girmiş bir kardeşinizim ve yaklaşık 2 yıldır da üniversite okuyorum.
Şu ana kadar başvurduğum bütün yerlerden reddedildim. Ve artık bu can sıkıcı hale gelmeye başladı.
Neredeyse 6 aydır babamdan para falan da almadım. Kendi ihtiyaçlarını karşılasın yeter.
Siz nerelere başvurdunuz ve de çıktı?

Yazan olmadan söyleyeyim toplum gönüllüleri vakfı da reddetti.
(Öğretmen)

Benim babam da memur (öğretmen) üniversite de mecbur KYK kredisi aldım.

Maddi açıdan zor durumda olan asgari ücretli çalışanların çocukları yoğun olarak başvuruda bulunduğu için babası memur maaşı alan çocuklar ikinci plana atılıyor muhtemelen. Ne yazık ki kısıtlı. Tanıdık bularak, araya nüfuzlu birilerini sokarak burs alma seçenekleri dışında aklıma yatan bir diğer seçenek yok gibi.

Maddi açıdan zor durumda olan asgari ücretli çalışanların çocukları yoğun olarak başvuruda bulunduğu için babası memur maaşı alan çocuklar ikinci plana atılıyor muhtemelen. Ne yazık ki kısıtlı. Tanıdık bularak, araya nüfuzlu birilerini sokarak burs alma seçenekleri dışında aklıma yatan bir diğer seçenek yok gibi.
Şöyle; torpil imkanım olsa bile kullanmam

Asgari ücretle çalışan adamın çocuğuna çıkmıyor. Aylık 6.5k alan adamınkine çıkmaması normal bence.
Yanlış anladınız sistemin nasıl işlediğini biliyorum aranızda bu durumda olup alan var mı diye sordum varsa yardımcı olabilmesini istemiştim.
Ailesinin maaşını ve primini asgariden gösterip alan çok arkadaşım oldu. Bir kısmının durumu iyi olmasına rağmen.

Yeni konular

Geri
Yukarı