Memur nasıl olunur?

Dragonsaw

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar memur nasıl olunur ?
Lise mezunuyum makine üzerine lise puanım 77.

Normalde önceden memurluğa hoş bakmazdım fakat artık özelde çalışmak gerçekten çok zahmet yani hayatımda hiç bu kadar hakkımızın yenildiğini görmedim. İş yerindekilerle konuşuyorum hani bu durum böyle olmaz çalışma şartları saati olsun şartları olsun konuşalım hep birlikte dedim fakat en küçükleri ve en tecrübesizleri olan ben cesaret edip diğer kişilerin susması çok garibime gitti bunlar böyle susunca patronda iyice tepelerine biniyorlar ama farkında değiller.

Yani aldığın para bir şeye yetmiyor, Yetse bile harcama şansın yok çünkü kişisel vaktin yok, Ekonomik problemim yok babamın evinde yaşıyorum kiram yok neyse ki. Ama hep babamın evinde kalamam sonuçta.

Arkadaşlar memur nasıl olunur?

Normalde önceden memurluğa hoş bakmazdım fakat artık özelde çalışmak gerçekten çok zahmet yani hayatımda hiç bu kadar hakkımızın yenildiğini görmedim. İş yerindekilerle konuşuyorum hani bu durum böyle olmaz çalışma şartları saati olsun şartları olsun konuşalım hep birlikte dedim fakat en küçükleri ve en tecrübesizleri olan ben cesaret edip diğer kişilerin susması çok garibime gitti bunlar böyle susunca patronda iyice tepelerine biniyorlar ama farkında değiller.

KPSS'ye girmeden devlet kurumlarında iş bulabilmek için o kurumların güncel ilanlarını takip etmeniz gerekiyor.
Bunun haricinde devlet kurumlarında memur olmak istiyorsanız KPSS'ye girmeniz gerekmektedir.
Örnek veriyorum Makine Kimya Endüstri A. Ş.'de sınavsız başvuru sağlamak için ilanlarını bu sayfadan takip edebilirsiniz.

normalde önceden memurluğa hoş bakmazdım fakat artık özelde çalışmak gerçekten çok zahmet yani hayatımda hiç bu kadar hakkımızın yenildiğini görmedim. İş yerindekilerle konuşuyorum hani bu durum böyle olmaz çalışma şartları saati olsun şartları olsun konuşalım hep birlikte dedim fakat en küçükleri ve en tecrübesizleri olan ben cesaret edip diğer kişilerin susması çok garibime gitti bunlar böyle susunca patronda iyice tepelerine biniyorlar ama farkında değiller.

Yani aldığın para bir şeye yetmiyor, yetse bile harcama şansın yok çünkü kişisel vaktin yok, ekonomik problemim yok babamın evinde yaşıyorum kiram yok neyse ki. Ama hep babamın evinde kalamam sonuçta.

Ortaögretim KPSS'ye girip 90'ın üstünde alıp yanına da referans(torpil) koyarsan memur olursun :)

Yani aldığın para bir şeye yetmiyor, Yetse bile harcama şansın yok çünkü kişisel vaktin yok, Ekonomik problemim yok babamın evinde yaşıyorum kiram yok neyse ki. Ama hep babamın evinde kalamam sonuçta.

KPSS ile alım yapan güzel bir üniversite bölümü + torpil 4-5 yıla memur olursun.

KPSS'ye girmen gerekiyor. Açıkçası ben 1-2 defa torpil ile işini halledeni gördüm. Duymadım, altını çizerim. Süreci takip edip ve araya adam sokarak bu süreci tamamladı. Kendisi akrabam bir de.

Bakanlıkların sayfalarında Personel Genel Müdürlükleri vs vardır İletişimde. Burada alım duyuruları yapılır. Bana sorarsanız buralardan 4D Sürekli İşçi alımlarını takip edin (Bir çok açıdan memurlukla aynıdır; hatta daha iyidir) ve başvuru yapın ama çoğunda KPSS şartı aranıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı