Memur olduktan sonra bilgisayara zaman ayırılabilir mi?

Kiss0fdeath

Hectopat
Arkadaşlar yakın zaman içinde devlet memuru olarak göreve başlayacağım. Fakat hayatımın çoğunu bilgisayar başında oyun oynayarak geçiren birisiyim. Şu anda sadece rekabetçi oyunlarda takılıyorum lakin çalışma hayatına girdikten sonra ilk maaşımla 4K OLED monitör alma düşüncem var ve akabinde hikayeli oyunlara başlamayı düşünüyorum. Çift monitör kurulumu yaparak oyunlara devam etmek istiyorum fakat bildiğiniz üzere hikayeli oyunlar epey bir saat harcatıyor. 4K OLED teknolojisini merak ediyorum fakat işten güçten zaman kalır mı sizce yoksa bu benim için gereksiz bir harcama mı olur? Sadece rekabetçi oyunlar üzerinden mi devam etmeliyim yoksa aklıma koyduğumu yapsam mı bilmiyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

Nerede çalıştığına göre değişir bu soru çok doğru bir soru değil. Kuzenim memur tam gün çalışıp iki gün işe gitmediği de oluyor.

Arkadaşlar yakın zaman içinde devlet memuru olarak göreve başlayacağım. Fakat hayatımın çoğunu bilgisayar başında oyun oynayarak geçiren birisiyim. Şu anda sadece rekabetçi oyunlarda takılıyorum lakin çalışma hayatına girdikten sonra ilk maaşımla 4K OLED monitör alma düşüncem var ve akabinde hikayeli oyunlara başlamayı düşünüyorum. Çift monitör kurulumu yaparak oyunlara devam etmek istiyorum fakat bildiğiniz üzere hikayeli oyunlar epey bir saat harcatıyor. 4K OLED teknolojisini merak ediyorum fakat işten güçten zaman kalır mı sizce yoksa bu benim için gereksiz bir harcama mı olur? Sadece rekabetçi oyunlar üzerinden mi devam etmeliyim yoksa aklıma koyduğumu yapsam mı bilmiyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?
Memurların "genel" olarak işleri bellidir. 08.00 - 17.00 çalışır evine gider, haftasonu da sana kalır. Bu şartlar altında eğer hayatınızın çoğunda gene oyun oynamak istiyorsanız, rahatlıkla oyununuzu oynarsınız.

Nerede çalıştığına göre değişir bu soru çok doğru bir soru değil. Kuzenim memur tam gün çalışıp iki gün işe gitmediği de oluyor.
Hocam 8-5 düz memurluktan bahsediyorum. 5'te çıkıp eve gelişim 6 desek , yemek ye falan filan 7 olur. Sonra da çok bir saat kalmıyor yani o açıdan sordum. Ama tabi 4k oled nasıl bir şey onu da aşırı merak ediyorum.

Memurların "genel" olarak işleri bellidir. 08.00 - 17.00 çalışır evine gider, haftasonu da sana kalır. Bu şartlar altında eğer hayatınızın çoğunda gene oyun oynamak istiyorsanız, rahatlıkla oyununuzu oynarsınız.
4k oled monitör gerçekten almaya değer mi diyorsunuz yani ? Beni şu şartlar altında muzzam derecede etkilemedikten sonra almaya değmez yani.

Öncelikle hayırlı olsun. Vaktin çok olacak emin ol. Ben evli ve memur olduğum halde vakit ayırabiliyorum. Bekar ve işsizken olduğu kadar olmasa da dozunu tutturduğun sürece bilgisayara vakit ayırabilirsin.

Beni şu şartlar altında muzzam derecede etkilemedikten sonra almaya değmez yani.

İlk başta çok güzel gelir iyi ki almışım dersiniz ama biraz süre geçtikten sonra alışırsınız eskisi kadar etkileniyici gelmez gözünüze.
Bu her şeyde geçerli.
Elde ettikten sonra değeri düşüyor gözümüzde.

İlk başta çok güzel gelir iyi ki almışım dersiniz ama biraz süre geçtikten sonra alışırsınız eskisi kadar etkileniyici gelmez gözünüze.
Bu her şeyde geçerli.
Elde ettikten sonra değeri düşüyor gözümüzde.
İşte çok doğru bir noktaya değindiniz. Bana da 4k oled muhabbeti hevesten ibaret geliyor. İlk başta vaov falan diyecem, sonrasında gözüm alışacak ve almasam da olurmuş diyecem muhtemelen. Çünkü geçmişime dönüp baktığım zaman hikayeli oyunların hiçbirini büyük bir zevkle oynadığımı hatırlamıyorum. Genelde rekabetçi oyunlarda takılan biriyim. Yani şu senaryoda almamak daha mı mantıklı hocam sizce ?

Şu an mobilde olduğum için sisteminizi göremiyorum, 4K için yeterli ekran kartınız var mı?
RTX4090 4080 veya o seviyede kartlar.

Geri
Yukarı