Memur olmak için programlama dilleri

Scitians

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, son birkaç yıldır sadece Python ile çalışmaktayım. Fakat baktığım zaman genelde iş ilanları dahil C#, Asp.Net gibi teknolojiler istiyor. Danıştığım bir büyüğüm "Devlet içerisinde bu konularda çalışmak istiyorsan kesinlikle C# öğrenmelisin" dedi. Bu konuda görüşleriniz nedir? Neden C#? Ve bunun bir gerçeklik payı var mı?

Hayır kesin c# gerekir diye bir şey yok. İnceleyip kendin irdeleyebilirsin. Yazılımcı için devlette çalışmak vakit ve nakit kaybı. Özel sektör yazılımcı için çok daha büyük fırsatlar ve tecrübe içeriyor.

Hayır kesin c# gerekir diye bir şey yok. İnceleyip kendin irdeleyebilirsin. Yazılımcı için devlette çalışmak vakit ve nakit kaybı. Özel sektör yazılımcı için çok daha büyük fırsatlar ve tecrübe içeriyor.
Devlet deme nedenim nişanlım halihazırda öğretmen. Ve malum gezme ihtimali var. Özel sektör olduğu zaman tekrar o şehirde iş bulma problemlerim doğsun istemiyorum pek.

Okulda C# form ile çalıştık. React Native ve şu an çalıştığım şirkette VBA Excel üstündeki otomasyonu C# forma aktarıyoruz. Selenium kullanarak. C# biliyorum ama normalde Linux kullandığım için genelde Python, Django, Qt5 ile çalıştım. Evet Java da bir seçenek çok fazla Java ile çalışmadım ama orada da Syntax yapısı olarak C# ile benzerlikler vardı. Öyle ise Python ve React Native cebimde dururken C# ve Asp.Net de öğreneyim. Sanırım vakit kaybı olmaz. Hala piyasada C# gerekiyor gibi geliyor bana.

Devlette nerede çalışacağına göre değişir. Her yerde böyledir bu. Firmaların, devletin ihtiyacı olan dil neyse onu bilmen gerekir. Her işi bir dille yapamazsın. Piyasada her dile ihtiyaç var.

"Devlette çalışmak için dil" diye bir şey yok. Hangi dille geliştirme yapıyorlarsa o dili bilen kişileri ararlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı