Memurluk mu esnaflık mı?

xLord_07

Kilopat
Daha fazla  
İkisi içinde imkanınız olsa memurluk veya esnaflık hangisini yapardınız?

Geçenlerde su tesisatçısı geldi duş bataryasını 50 TL'ye taktı 15 dk sürmedi bile yaptığı iş 50 TL aldı(malzeme ve araç yakıt ücreti yok). Benim memurluktaki günlüğüm ise 150 TL. Herhangi bir alanda kabiliyetiniz ve imkanınız olsa esnaflık mı yapardınız memurluk mu?

Memurum evrak amelesiyim bende :D.

Son düzenleme:
Anne de baba da devlet memuru. Ben memurluk derdim. Kafan rahat, işinin aksama derdi olmuyor. Standart paranı alıp geçiniyorsun. Her yılbaşı verilen 2 kuruş zamma seviniyorsun filan. Güzel bence.

İkisi içinde imkanınız olsa memurluk veya esnaflık hangisini yapardınız?

Geçenlerde su tesisatçısı geldi duş bataryasını 50 TL'ye taktı 15 dk sürmedi bile yaptığı iş 50 TL aldı(malzeme ve araç yakıt ücreti yok). Benim memurluktaki günlüğüm ise 150 TL. Herhangi bir alanda kabiliyetiniz ve imkanınız olsa esnaflık mı yapardınız memurluk mu?
@ue666
Memurum evrak amelesiyim bende :D.
Tabii ki de memurluk. Salla başı al maaşı :)

Yaaa o 50 TL nin içinde dükkan kiraysa kira, elektrik, malzeme, kendi bağkurun, vergisi, kiranın vergisi, kiranın vergisinin de vergisi, çalışan varsa maaşı, onun sigortası falanı tonla şeyi ekle sana kalanı hesaplarsın artık!

Asla memur olmak istemezdim kesinlikle esnaflık çok daha karlı ve zevkli en azından kendi hayallerin için çalışıyorsun başkaları için değil.

@@zw1n seninkiler çift maaş anca idare ederler. Tek maaş olsalar zor geçinirler bırak ev ve araba almayı.
@elon_muskk en son zam gelen gıdalardan birisi ekmektir o bile %33 zamlandı. 2017 de memurluğa 2400 ile başladım simit 75 kuruştu şu an 2 TL memurun simit oranındaki alım gücü bile korunamadı, altını,doları, euroyu pazardaki domatesi saymıyorum bile.
@Hababam38 sizinki mantıklı ve karlı hocam :D.
@erenforsakeN esnaflıkta kolay değil uyanık ve kurnaz olmak gerek pratik olmak gerek kafanın yatkın olması gerek sağlıklı olman gerek bedenen :). Benim bedenim sağlıklı değil sağlıklı olsa bile kurnaz değilim esnaf olacak kadar :(.

Geri
Yukarı