Mentollü sigara çok mu zararlı?

Göstermez. En az 45'ten sonra başlar. Sokakta gördüğün sigara içen orta yaşlı insanların çoğu da lisede başladı zaten.
Spor yapmayan klasik bir insansan iki adım atmaya üşenir yorulur hale gelirsin. Ben sporcu geçmişim olmasına rağmen 3 yıldır hiç spor yapmadan hayvan gibi yemek yemeye ve sigara içmeye başladım. Bu 1 yılda kendime gelebilmem için o kadar çok çaba gösterdim ki size anlatamam. Ayrıca ikinci beyin olan bağırsak floranızı da bozuyor ve reflü gibi hastalıklara davetiye çıkartıyor. Bir de sen bu alanda çalışmalar yapmış doktor musun da kesin olarak hastanelere düşmez diyorsun ? Bunun garantisini nasıl verebiliyorsun ?

Not: Bu arada tekrardan diyorum ben 8. sınıfta sigara içmeye başladım ve liseden üniversite dönemime kadar günde paket paket sigara içen bir insandım. O zamanlar çok fazla spor yaptığımız için etkisi aşırı göstermiyordu ama ne zaman sigaraya ve spora mola verdim o zaman işler sarpa sardı.

Yani Türkiye şartları olmasaydı daha mı çok içecektin? Devlet millet parasıyla kendini öldürmesin diye olabildiğince vergi yükledi tütüne. Bence tütünden alınan vergi en güzel vergi ona şikayet etmem.

Düşünsene sigara yeniden 5 lira olucak sonra senin gibiler tez zamanda hastanelere düşecek.
Elit bir şekilde büyüdüysen tezek gibi kokan sigara içmezdin.

Ergenliğine dikkat etmeni öneririm. Ben daha sabah geldim okuldan, çok var böyle özentiler.

Arkadaşlar kızmayın arkadaşa, ülkemizde ki marketler de sıkı bir denetim yok, 18 yaşından büyük küçük herkese sigara veriyorlar, gerçi devletin de işine geliyor denetim yapmamak, en çok vergi oradan geliyor ama sen içme kardeşim her türlüsü zarar bunun.

Sakın bırakma kardeşim çok cool oluyorsun öyle. Lisede aykırı olmak istiyorsun anladığım kadarıyla mentollü yakışır kardeşime. Captain Black var mesela vanilya çikolata aromalı ona da bak derim. Ponçik ciğerlerini zehirlemen senin için o kadar problem değildir umarım. Her 10 sigara içen birinin kansere yakalandığı gerçeğini de görmezden gelebiliyorsan farklı önerilerimde olabilir.
Önce akıl lazım, sonra benjamin.

Merhaba.
Lise 2'ye gidiyorum yakın zaman önce sigaraya başladım. Önce günde 1-2 tane kesiyordu ancak şu an 5-6 tane içmeden zor duruyorum.
Mentöllü sigarayı yeni duydum tadına bakma şansım olmadı henüz.
Normal sigara ile arasındaki fark ne daha mı zararlı?
Ayrıca tekel değil filtre içiyorum malum Türkiye şartları.
Kalkmaz.

Sakın bırakma kardeşim çok cool oluyorsun öyle. Lisede aykırı olmak istiyorsun anladığım kadarıyla mentollü yakışır kardeşime. Captain Black var mesela vanilya çikolata aromalı ona da bak derim. Ponçik ciğerlerini zehirlemen senin için o kadar problem değildir umarım. Her 10 sigara içen birinin kansere yakalandığı gerçeğini de görmezden gelebiliyorsan farklı önerilerimde olabilir.
Önce akıl lazım, sonra benjamin.
Hala cool olmaktan söz ediyorsunuz. Amacım cool olmak felan değil içiyorum evet ama havam olsun diye felan değil ki olmuyor da zaten. Tek bilmek istediğim zararları neler ileride neye yol açar.

Yeni konular

Geri
Yukarı