Meral Akşener'i köpek ısırdı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aynı yerel seçimlerde olduğu gibi. CHP bir çok büyük şehiri alırken. İYİ parti 1 tane bile büyük şehiri geçtim.
Ah ah siz hala egoistçe davranmaya devam edin, İYİ Parti "ben kadro alayım, ben belediye alayım" diye hareket etmiyor. Memleket adına en faydalı senaryo nedir onu düşünüyorlar. Tabi sürekli "benim olacak" diyen egosu olan arkadaşlar anlamaz bunu :D

Olmasın zaten böyle başarılı liyakatlı bir kadroyu "yeni sistemde" hiçbir etkisi olmayacak bir mevki için harcamak çok yanlış. Akşener'in hedefi Başbakanlık ve bunun için çalışmalar yapıyor. Cesur davranması hoşuma gidiyor.

Parlamenter sistem ile beraber yüksek ihtimalle başbakan Meral Akşener olacak.

@ÖzkanK @405668 şunu da belirtmek isterim, 31 Mart seçimlerinde Meral Akşener sırf milliyetçilerin oyu bölünmesin diye Iğdır'da aday çıkarmadı ve seçmenlerin MHP'ye oy vermesi için çabaladı. Eğer sizin dediğiniz gibi olsaydı Iğdır'da HDP'yi desteklemiş olurlardı...

@ÖzkanK @405668 şunu da belirtmek isterim, 31 Mart seçimlerinde Meral Akşener sırf milliyetçilerin oyu bölünmesin diye Iğdır'da aday çıkarmadı ve seçmenlerin MHP'ye oy vermesi için çabaladı. Eğer sizin dediğiniz gibi olsaydı Iğdır'da HDP'yi desteklemiş olurlardı...
MHP'nin ülkücü olduğunu savunan kim dostum? MHP'ye giden oy iktidara gitmiştir. Benim için bir farkı yoktur.

Olmasın zaten böyle başarılı liyakatlı bir kadroyu "yeni sistemde" hiçbir etkisi olmayacak bir mevki için harcamak çok yanlış. Akşener'in hedefi Başbakanlık ve bunun için çalışmalar yapıyor. Cesur davranması hoşuma gidiyor.

Nasıl hiç bir yetkisi olmayan. :D

O kadroları o sayede göreve atayacak ya hani? Sen Cumhurbaşkanı ol sonra gene sistem değiştir başbakan ol tutan engelleyen yok ki.

Ama ben CHP Cumhurbaşkanı olsun diye çalışacam modunda şuan resmen İYİ parti. Ve CHP oy olarak İYİ partinin 2 katı oy alırken nasıl başbakan İYİ partili olacak?

Neyse, sokak köpekleri itlaf edilmedilir. Çok sıkıntılı olmaya başladılar. Siyasilerin buna çözüm bulması gerekiyor ama umursayan yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ama ben CHP Cumhurbaşkanı olsun diye çalışacam modunda şuan resmen İYİ parti.
Of of 7/24 siyaset konuşup hala zerre anlamayan biriyle tartışmak beni fena yoruyor... Millet İttifakı adayı belirlediğinde partisinden çoktan istifa etmiş olacak. Hala CB için parti muhabbeti yapıyorsunuz... Çok üzücü. Akşener bu kadar büyük bir ivme yakalamışken niye partisinden istifa edip yetkileri kısıtlanmış bir mevki için harcasın?

MHP'nin ülkücü olduğunu savunan kim dostum? MHP'ye giden oy iktidara gitmiştir. Benim için bir farkı yoktur.
Mevzu MHP değil, mevzu sizin Akşener'i HDP ile işbirliği yapıyor diye suçlamanız. HDP ile işbirliği yapan birisi aşağıdaki şu cümleleri kurar mı hiç?

“Bizim aday çıkarmamız durumunda belediyenin HDP’li olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Madem Iğdır’da HDP ile yarışacak bu sistem, biz Iğdır’da aday çıkarmayacağız. Bu yüzden AKP veya MHP’li bir belediye başkanının olmasında sakınca görmüyoruz”

Of of 7/24 siyaset konuşup hala zerre anlamayan biriyle tartışmak beni fena yoruyor... Millet İttifakı adayı belirlediğinde partisinden çoktan istifa etmiş olacak. Hala CB için parti muhabbeti yapıyorsunuz... Çok üzücü. Akşener bu kadar büyük bir ivme yakalamışken niye partisinden istifa edip yetkileri kısıtlanmış bir mevki için harcasın?

Gerçekten siyaseti bilmiyorsun. :(

Siyaset iktidar olmak için yapılmalı bana göre. Ama sen başka partiyi iktidar yapmak için yapılır kafasındasın.

Şuan ki sistemde partili Cumhurbaşkanı olunabiliyor. Velev ki istifa etsin Cumhurbaşkanı olan partisi gene ona bağlı olur kopacak hali yok.
Ayrıca yetkileri sınırlı demişsin ama sistem değişmediği sürece yetkileri duracak Cumhurbaşkanının.

Not: Son olarak ivme yakalayan İYİ parti demişsiniz. Bilmem farkında mısınız İYİ partinin oyları artmıyor. Cumhurbaşkanı adayı değilim dediğinden berirdir. Ayrıca HDP'ye tam karşı çıkamadıkları için arafta kaldıkları için milliyetçi muhafazakar seçmenden oy geçişi olmuyor İYİ partiye.

HDP konusunda hep bir ama fakat lakin gibi cümleler kullanıyorlar...

Siyaset iktidar olmak için yapılmalı bana göre. Ama sen başka partiyi iktidar yapmak için yapılır kafasındasın.
Sorun da bu zaten, sen hep "ben ben ben" diye düşünüyorsun, Akşener ise öyle düşünmüyor.
Şuan ki sistemde partili Cumhurbaşkanı olunabiliyor.
Onlar zaten bu sisteme karşı niye bu sistemi sürdürsünler?
Bilmem farkında mısınız İYİ partinin oyları artmıyor.
Gayet de artıyor ve 2023 seçimlerinden sonra diğer partilerde ciddi kopukluklar yaşanıp daha da artacak.

Sorun da bu zaten, sen hep "ben ben ben" diye düşünüyorsun, Akşener ise öyle düşünmüyor.

Tamam işte o zaman öyle olunca Selahattin Demirtaş'a özgürlük diyen CHP'nin değirmenine su taşımış oluyorsunuz. Sınır ötesi operasyonlara karşı çıkan Irak ve Suriye'de PKK'nın vurulması tezkerelerine bile hayır oyu veren CHP ile aynı çizgide kalıyorsunuz. İYİ parti kendi şahsi siyasetini yapamıyor öyle olunca. CHP'nin arka vagonu oluyor... HDP'yi bile eleştiremiyor adam akıllı.

Onlar zaten bu sisteme karşı niye bu sistemi sürdürsünler?

Sistem değişmesi için referandum lazım. Referandum için 361 vekil lazım. Şuan bunun alınması imkansız gibi duruyor. Bu sistem ile devam edileceği aşikar iken. Ben Başbakan olacam yaklaşımı çok değişik ve siyaset bilmemek oluyor bana göre.

Gayet de artıyor ve 2023 seçimlerinden sonra diğer partilerde ciddi kopukluklar yaşanıp daha da artacak.

CHP ile yanyana durduğu ve HDP'ye tam mesafe koyamadığı için artmıyor oylar diyorum zaten bunu anlamıyor musunz? Emin ol CHP ile ittifak yapmasa ve HDP'yi adam akıllı kınasa iyi parti. Hatta Mansur Yavaş'ı kendi adayları çıkarsalar belki iktidar olacaklar haberleri yok.

Ama şuan ki siyaset ile AKP'nin ölüsü yüzde 30 alıyor zaten CHP nerden baksan yüzde 25 alırken İYİ partinin yüzde 10-13 oy ile biz Başbakan olacaz söylemi hayal oluyor. Azcık siyaseti takip eden birisi bunun olmayacağını anlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı