Mercedes Benz E250 panjurdan kuş sesi geliyor

326001

Kilopat
Makaleler
4
Herkese merhaba. Mercedes Benz E250 aracımda 140-150 km/h hızı geçince önden "cikcik" ya da ıslık gibi bir ses geliyor. 120'ye kadar hiç ses yok ama 140'dan sonra aşırı ıslık, kuş sesi geliyor. İnternette biraz araştırdım. Panjur kaynaklı olduğunu duydum. Panjuru değiştirdim, gene ses geliyor. Mengerler'de baktırdım ama bir sorun yok dediler. Bu konu hakkında bir fikri olan var mı?
@Ercan OZAN @Yararsız Üye @Jira

Hocam geçenlerde Citroën C3 araçta aynısı olmuştu. Kuş sesine de benziyor aslında ama ıslık sesi gibi. Balata yedi sandık araç sonradan babam kaputu açınca ortaya çıktı.

Adını tam hatırlayamıyorum fakat bir parçanın muhazafasında sıkıntı vardı, büyük ihtimal sizde de aynı sıkıntı var. Yapmanız gereken orayı ya orijinal parçayla değiştirmek ya da bez gibi örtü gibi şeylerle sarmak ve bantlamak.

Hocam geçenlerde Citroën C3 araçta aynısı olmuştu. Kuş sesine de benziyor aslında ama ıslık sesi gibi. Balata yedi sandık araç sonradan babam kaputu açınca ortaya çıktı.

Adını tam hatırlayamıyorum fakat bir parçanın muhazafasında sıkıntı vardı, büyük ihtimal sizde de aynı sıkıntı var. Yapmanız gereken orayı ya orijinal parçayla değiştirmek ya da bez gibi örtü gibi şeylerle sarmak ve bantlamak.
Biraz daha araştırınca, W212FL E180 Ses sorunsalı [Arşiv] - Mercedes Benz Club Türkiye Servis sorumlusu ses sorunu ile ilgili olarak ön panjurdan ses yaptığını bunun bazı serilerde olduğunu sadece E180 değil, o üretim bandındaki tüm E serilerinde olduğunu söyledi.
Bu kronik bir olay sanırım.
Rüzgar sesi olmasın o?
Vay be. Rüzgar sesi olsa anlarım değil mi? :) Kuş sesi bildiğin.

Biraz daha araştırınca, W212FL E180 Ses sorunsalı [Arşiv] - Mercedes Benz Club Türkiye servis sorumlusu ses sorunu ile ilgili olarak ön panjurdan ses yaptığını bunun bazı serilerde olduğunu sadece E180 değil o üretim bandındaki tüm e serilerinde olduğunu söyledi.
Bu kronik bir olay sanırım.

Vay be. Rüzgar sesi olsa anlarım değil mi? :) kuş sesi bildiğin.

Ben de ilk defa duyuyorum. Çok rahatsız ediyorsa size orijinal parçayla değiştirin hocam.

VW Golf 7'de belirli bir hızdan sonra aynı ses var. Bazı yerlerde kaputun yalıtım malzemesi ile ilgili olduğu söylenmiş. Bizim araçta kaput yalıtım malzemesi yok.

Ben de ilk defa duyuyorum. Çok rahatsız ediyorsa size orijinal parçayla değiştirin hocam.
Başka bir yerde panjur ile alakalı dediler. Panjuru değiştirdim. Orijinal taktım ama gene kuş sesi. Bir de öyle gıcık edici bir ses olamaz. İşte panjur değişti. Kayış mayış diyorlar o biraz korkutuyor.
A961D69F-5AE4-4A87-8357-2C18A11582F1.jpeg

Servise ''sorunum çözülene kadar aracı teslim almıyorum'' derseniz sorun yok dedikleri şeyi çok güzelce çözmek için uğraşırlar.

Servisin bu şekilde bir cevabına tamam diyorsanız da sorunu çözemezsiniz forum sitelerinde.
Bir sorun yok dediler. Bu cevabın üstüne bir şey demedim. Sonuçta işten anlayan onlar.
İlla yaşayan vardır diye açtım konuyu.
Kaput yalıtım malzemesinde deforme var mı? Bu sesler genelde kaputtan içeriye ya da sunroof/cam tavan tam kapanmıyorsa oluyor.
Araca komple yalıtım yaptırdım aldığımdan 1 hafta sonra. Deforme var mı diye hiç bakmadım. Bunu bir kontrol edeyim 👍

Geri
Yukarı