Mercedes S500 vs BMW 745i

Hangisi?

• Mercedes S500

Oy: 4 50,0%
  • BMW 745İ

Oy: 4 50,0%

• Oy verenlerin toplamı
    8

BekirBey

Hectopat
Daha fazla  
Babam üst sınıf konforlu bir araç almak istiyor ve bu ikisi arasında kaldı. Şu anda da Mercedes kullandığı için
onu istiyor ancak ben BMW'den yanayım. Araçların kronik sorunları var mı ya da hangisi daha iyi?(Bu arada Mercedes W220 kasa, BMW'de ona eşdeğer olan kasa)

Son düzenleyen: Moderatör:
Modelleri de belirtseniz iyi olur.
Konfor için Mercedes'in kalitesi tartışılmaz fakat benim şahsi tercihim BMW 745i olurdu.

Kayınpederim 2002den beri W220 (2000 model) kullanıyor araç ~300.000 kmde motoru hala sapasağlam. Şanzıman yağı ve filtresi ilk defa 295.000de değişti. Yakıt haricinde benim gözlemlediğim herhangi bir sıkıntısı yok aracın. 2000model araçta anahtarsız giriş ve çalıştırma, ön arka park sensörü elektrikli ve ısıtmalı koltuklar, cam tavan herşey var. Benim 2015CC'den daha konforlu bir araç. 5000cc olduğundan güç kıyaslaması zaten yapmıyorum :) Fazla kurcalanmamış bir tane bulursa ve yakıtı göze alabiliyorsa düşünebilir zira İzmir'de şehiriçi ~15lt/100km civarı yakıyor ayrıca mtvsi de 2018yılı için 2.284tl olacaktır silindir hacminden dolayı.

Ek olarak araç çok uzun ve yaşı çok ileri ise dar sokakları olan bir şehirde yaşıyorsa sıkıntı yaşama ihtimali bu tarz araçlarda bir hayli yüksek.

Aha tam benlik konu olmuş bu :) W220 sahibiyim çünkü :) Mercedesi Türkiye şartlarında yürütmek daha kolay. Bunun dışında genel olarak birbirine çok yakın araçlar. Yinede motor şanzuman mercedes'in bir adım önde.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı