Mernis sızıntısı yüzünden paranoya

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aha örnek 1 işte. Anlat kardeşim sana ne yaptılar.

Hocam dediğim gibi bir olay var mıdır? WhatsApp sızması falan?

Discord deyince ve mernis deyince, direk 10 yaş altı gibisinden bir şey oluyor ama. Benim kendi Minecraft sunucum var. Arkadaşım avukat ve bir URL emanet etti. Sabah saatlerinde birisi yazdı eğer sunucuyu bize vermezsen. Gece 00:00'a kadar zamanın var sen şu adreste yaşıyorsun ***
Anne adı bu değil mi? * baba adı bu değil mi? * kendi bilgilerimle vs. ve yaşda biraz küçük. Ve alakam yok. Discord'u normal kullanan birisiyim. Mernis yani Google'dan bile 2 dakikada inebilecek şey ama. Gece bugün yani evime sahte ihbarda bulunacakmış. Acaba ne yapabilirim?

İmkansız. En iyi korunan sistemlerden birisi WhatsApp, zaten mesajlarımızı kayıt altında tutmuyorlar (en azından bize öyle söylüyorlar. 🙃)

Anladım hocam bu merniscilerin tek olayı adres kimlik bilgileri vesaire o zaman?

Sizin psikoloğa görünmeniz lazım, bu tarz şeyleri yapanları kendimde gördüm sınıfımdada var obez çocukların teki kaç defa bilgilerimle tehdit edildim tamam deyip geçtim isterse ekip yollatsın adresime polislere anlatırsın olur biter öyle fiziksel şiddette bulacak kadar boş vakti olan bir insan olamaz herhalde.

Boş paranoya yaptığımı düşünmüyorum. Aynı grup 12 Nisan olayını da yapmıştı, milleti tecavüzle falan tehdit ettiler. Bu adamlar bunu normalleştirip içselleştiriyor. Yarın bir gün eyleme dökemeyeceklerinin hiçbir garantisi yok.

Anladım hocam bu merniscilerin tek olayı adres kimlik bilgileri vesaire o zaman?

Aynen mernis le uğraşan zaten küçük yaşta, kimlik bilgileri ile birini trollemek, tehdit ile bir şey yaptırtmak. Kısa ve özet.

5 yıldır bu piyasadayım 6. yılımı tamamlayacağım inşallah ileride anlarım. Siz gidin bakkallara Phising'ten korunma yöntemlerini anlatın zaten büyük şirketlerin hiçbirisi phising ile sızdırılmıyor.

Bir ay olmadı Rockstar firması mahvoldu, gelecek olan oyunlarının görüntüleri, kaynak kodlarının bir kısmı dahi basit bir yemleme ile alındı, Uber üç farklı yöntemle milyonlarca kullanıcısının verisini çaldırdı, Çinli bir hackerın şangay polisinin veri tabanına girerek 23 TB veri sızdırıldığı da gündemde, yöntem fark etmeden koskoca şirketlerin, devlet kuruluşlarının verileri su gibi sızarken sen ne anlatıyorsun?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mevcut hükümetin MERNIS sızıntısı rezilliğinden kaynaklı olarak Discord'ta toplanmış olan üç-beş çocuğun bile kolay bir şekilde erişebilmiş olduğu veriler ile ilgili bu kadar fazla endişe ediyor olmanıza açıkçası gerek yok.

Size kinlenen bir kişi olduğu takdirde ise ilgili kişinin en fazla yapabileceği şey, adresinize ihbarda bulunmak yönünde olacaktır ki bu şekilde bir ihbarı sizi tanıyan herhangi bir kişi veya komşunuz bile bulunabilir.

Dağ başında yaşanmadığı için ''Ailemi tehdit ederler'' gibi düşünceleri ancak yaşınız küçük ise yaşınıza bağlayabiliyorum.

Bir ay olmadı Rockstar firması mahvoldu, gelecek olan oyunlarının görüntüleri, kaynak kodlarının bir kısmı dahi basit bir yemleme ile alındı, Uber üç farklı yöntemle milyonlarca kullanıcısının verisini çaldırdı, Çinli bir hackerın şangay polisinin veri tabanına girerek 23 TB veri sızdırıldığı da gündemde, yöntem fark etmeden koskoca şirketlerin, devlet kuruluşlarının verileri su gibi sızarken sen ne anlatıyorsun?

Ya sen bir komedyen falan mısın? Rockstar firması fake Wi-Fi ile sızdırıldı. Sen sanıyor musun ki orada çalışan kişilerin bir dosyayı ana bilgisayara indireceğini?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mevcut hükümetin mernıs sızıntısı rezilliğinden kaynaklı olarak Discord'da toplanmış olan üç-beş çocuğun bile kolay bir şekilde erişebilmiş olduğu veriler ile ilgili bu kadar fazla endişe ediyor olmanıza açıkçası gerek yok.

Size kinlenen bir kişi olduğu takdirde ise ilgili kişinin en fazla yapabileceği şey, adresinize ihbarda bulunmak yönünde olacaktır ki bu şekilde bir ihbarı sizi tanıyan herhangi bir kişi veya komşunuz bile bulunabilir.

Dağ başında yaşanmadığı için "ailemi tehdit ederler" gibi düşünceleri ancak yaşınız küçük ise yaşınıza bağlayabiliyorum.

Gece 1-4 arası sahte ihbardan alınsa, suçsuz olmamız ortaya çıksa bile o sıkıntı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı