MESEM'e geçince hangi iş yerlerinde çalışılabilir?

Önerebileceğiniz bir iş var mı peki

Çıraklıkda düzgün usta bulmak çok zor ben şu an okulu bıraktım tekstildeyim asgari ücret ile.
Artı olarak her bulduğun yere gidemezsin ve bu sene kayıtlar kapandığından işte çalışsan bile seneye 10.sınıf olarak devam edeceksin.

Sana tavsiyem bulunduğun ildeki mesleki eğitim merkezini ara hocaların staj anladığından yanlış bilgi vermişler.

Merhaba ben 10. sınıfım. Gelecek yıl MESEM'e geçmeyi düşünüyorum. Bu yıl alımlar kapanmış gelecek yıl MESEM'e geçersem hangi iş yerlerinde çalışabilirim? 12. sınıf gibi staj gibi devlet dairelerinde çalışabilir miyim yoksa sadece özel iş yerlerinde mi çalışabilirim? Bilgisayarcı gibi yerlerde mi? Hocalarım bilgisayar olan her yer olur dedi. Turkcell bayileri gibi yerlerde olur dedi. Sizce hangi iş yerlerinde çalışabilirim?

Şirketler de bile çalişabiliyosun yeter ki çalişacağin yerde bir usta öğreticin olsun tabii bölüm de seçiyorsun ona göre bir iş buluyosun.

Merhaba ben 10. sınıfım. Gelecek yıl MESEM'e geçmeyi düşünüyorum. Bu yıl alımlar kapanmış gelecek yıl MESEM'e geçersem hangi iş yerlerinde çalışabilirim? 12. sınıf gibi staj gibi devlet dairelerinde çalışabilir miyim yoksa sadece özel iş yerlerinde mi çalışabilirim? Bilgisayarcı gibi yerlerde mi? Hocalarım bilgisayar olan her yer olur dedi. Turkcell bayileri gibi yerlerde olur dedi. Sizce hangi iş yerlerinde çalışabilirim?
Bende 10. Sınıfım ve çıraklıktayım kendi telefoncu dükkanımız var orda çalışıyorum.Sana tavsiyem böyle yerleri kabul ediyorsan.Olduğun il’de toptan telefon parcaları satan yer varsa orda mutlaka bulursun.Mesela örnek verirsem izmir çankayadaki bit pazarının içerisinde telefoncu dolu hemen hemen hepsinde çırak var ve iş yerlerinin ustalarının cogunda gereken belgeler var.Olduğun yerde toptancı gibi bi yer varsa ordaki iş yerlerine bakabilirsin.

Peki bilişim bölümünde önerebiliceğin bir iş var mı?

Benim önerim tanıdık varsa tanıdıkların şirketlerine gir yani şirketlerde bilgi işlem ıt bölümleri oluyor orada yazılım sistem bilgisayar ile alakalı her şey oluyor, telefoncu ya da bilgisayarcida boş boş çalişmaktan ise genel de onlar bir şey yaptirtmiyor düzgün bir ustaya denk gelmen gerekiyor, ama şirketler tam tersi normal stajyerden farklı olduğun için hem iş yaptiriyorlar hem öğretiyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı