Meslek Hayalleriniz

Toprak Aga

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul/Ümraniye
Merhaba forum, hep herkese tavsiye veriyorum bugün bir değişiklik yapmak istedim. Size bir sorum var. Hayalinizdeki meslek nedir? Ya da mesleğiniz varsa hangi mesleği yapıyorsunuz? Bunları detaylı bir şekilde yazın, hatta meslek seçiminde zorlanan arkadaşlara tavsiyeler verelim lütfen.

Bana gelirsek ben elektrik-elektronik mühendisi olmak istiyorum. Aslında yıllardan beri bilgisayar mühendisi olmak istiyordum fakat ortamını, alanlarını pek ısınamadığım için vazgeçtim. Yazılım ve donanıma merakım var fakat donanıma merakım biraz daha fazla. Belki bilgisayar mühendisi bile olabilirim ileride fikrim değişebilir. Bu iki meslekten birisini olacağım kesin.

Hepinizin cevaplarını bekliyorum.

@Neşeli Enginar @Mr.Acar @Nazım Paşa @Jira @Neko @Yuuji @Recep Baltaş @Ali Güngör @KralGS @Pantheon @105993 @fryzen

Çok dağınık bir insanım. Her işi dağınık yaparım. Mesela not defterimi göstersem, bir şey anlamazsın. Oradan buradan oklar, küçücük yazılar, ve benzeri... Bu yüzden programa dilleri benim çok hoşuma gider. Karışık. :)

Yazılım mühendisliği.

Küçükken belediye başkanı olurum diyordum. Ama banka bölümü, muhasebe bölümü ve muhasebeden geçiş 4 yıllık işletme mezunu oldum. Mezun olduktan sonra berduş ve kredi kartlarından acizlik oldum. Şuan belediye başkanı olamadım ama köyümde muhtar olmam için baskı yapıyorlar. Maalesef buna zamanım yok. Büyük çiftçilik yapıyorum ve büfe sahibiyim.

Ben şu bilgisayar mühendisliği mesleğine karşı bir tesettürüm var niyese, çünkü gerçekten yaptıkları şey hoşuma gitmiyor. Ya ama asıl tuhaf şey benim bilgisayara merakım var. Sizce ben elektrik-elektronik mühendisliğini seçmekle doğru yaptım mı? Ayrıca televizyon, tablet, telefon, yazıcı vb. aletlere bayağı merakım var, küçükken tüplü televizyonu parçalamışlığım bile var. :D :D

Geri
Yukarı