Meslek liselilerin notları niye yüksek?

SHROZEN

Decapat
Daha fazla  
Anadolu lisesinde okuyorum 489 notla girdim okula çok çabalıyorum ve çalışıyorum 70'den aşağı notum yok ama benimle aynı yaşta arkadaşım meslek lisesine gidiyor hem de en kötüsüne ama benden daha yüksek ortalaması var kopya çekmiyoz falan diyor ama ben olayı anlamadım. Nasıl oluyor hiç de ders çalışmıyor. Sabah akşam sokakta aranızda meslek liseli olupta beni aydınlatcak var mı?

Sizin 489 puanla girdiğiniz lisenin seviyesi ve soruların zorluğu tabii ki daha farklı olacaktır. Meslek liselerinde temel dersler yerine uygulamalı dersler ağırlıklı olduğu için oradaki öğrencilere oldukça basit şeyler soruluyor asıl alanlarıyla ilgili olmadığı için.

Siz çalışmaya devam edin, farkınızı üniversite sınavında göstereceksiniz.

Kariyerde mezun olduğun okul önemli. Sen iş verensin 2 işçi çalışmak istiyor biri Galatasaray biri Çorum üniversitesinden 1. çıkmış. Hangisini seçersin?

Sizin 489 puanla girdiğiniz lisenin seviyesi ve soruların zorluğu tabii ki daha farklı olacaktır. Meslek liselerinde temel dersler yerine uygulamalı dersler ağırlıklı olduğu için oradaki öğrencilere oldukça basit şeyler soruluyor asıl alanlarıyla ilgili olmadığı için.

Siz çalışmaya devam edin, farkınızı üniversite sınavında göstereceksiniz.

Çok teşekkür ederim oldukça açıklayıcı bir cevap verdiniz :)

Kariyerde mezun olduğun okul önemli. Sen iş verensin 2 işçi çalışmak istiyor biri Galatasaray biri Çorum üniversitesinden 1. çıkmış. Hangisini seçersin?
Çorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı