Meslek lisesi 12. sınıf 2. dönem açık liseye geçmek

Beach House

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek lisesi son sınıfım bölümüm bilişim staja gitmek istemiyorum çünkü stajda hiçbir şey yapmıyorum. Haftada 3 günüm bu yüzden boş geçiyor ben de 2.dönem açık liseye geçmeyi düşünüyorum.
1-Açık lise sınavları Online mı oluyor?
2-Meslek lisesinde olduğum için AYT derslerinin çoğunu görmedim açık liseye geçince sınavlarında zorlanır mıyım?
3-Bu yıl Full TYT'ye çalışıyorum TYT de düzgün bir puan yapıp seneye de sadece AYT'ye hazırlanmayı düşünüyorum mantıklı mı?
4-Bir de diploma farklılığı sorun olur mu?

1-Açık lise sınavları Online mı oluyor?
Hayır. Bu dönem online. Büyük ihtimalle E-Sınav merkezleri yetişmediği için online yapıldı.
2-Meslek lisesinde olduğum için AYT derslerinin çoğunu görmedim açık liseye geçince sınavlarında zorlanır mıyım?
Hayır, zorlanmazsın. Çok basit oluyor, son 5 senenin çıkmış sorularını çözerek bile geçersin.
3-Bu yıl Full TYT'ye çalışıyorum TYT de düzgün bir puan yapıp seneye de sadece AYT'ye hazırlanmayı düşünüyorum mantıklı mı?
Mantıklı ancak seneye TYT puanı olayı değişme riski de var. Hatta bu sene bile değişebilir, bilemeyiz. O yüzden net bir yorum yapmak zor.
4-Bir de diploma farklılığı sorun olur mu?
Üniversite diploması bile adam akıllı işe yaramayabiliyor, lise mezunu sayılıyorsunuz. Problem olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı