Meslek lisesi bilişim okumak mantıklı mı?

GGÇ

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba birkaç sorum var ben LGS'den 376 puan aldım.
Bilişim okumak istiyorum önceliğim her zaman Anadolu lisesi olmuştu ama çevremdeki liselerin OBP puanları yüksek o yüzden giremiyorum OBP benim 92 ama çevredeki okullar yüksek dediğim gibi ben şu an yakınımdaki bir imam hatipe girdim ki biz başta tercihlerde bayağı yanlış yaptık o yüzden biraz da şanssızlık oldu.
Ben şimdi buradaki mesleğe girmek istiyorum ki normalde meslek liseleri hakkında pek iyi şeyler söylemiyorlar ama istediğim yerde eğitimin iyi olduğunu duyduk.
Sizce bu anlattıklarımdan sonra ne önerirsiniz?

Merhaba birkaç sorum var ben LGS'den 376 puan aldım.
Bilişim okumak istiyorum önceliğim her zaman Anadolu lisesi olmuştu ama çevremdeki liselerin OBP puanları yüksek o yüzden giremiyorum OBP benim 92 ama çevredeki okullar yüksek dediğim gibi ben şu an yakınımdaki bir imam hatipe girdim ki biz başta tercihlerde bayağı yanlış yaptık o yüzden biraz da şanssızlık oldu.
Ben şimdi buradaki mesleğe girmek istiyorum ki normalde meslek liseleri hakkında pek iyi şeyler söylemiyorlar ama istediğim yerde eğitimin iyi olduğunu duyduk.
Sizce bu anlattıklarımdan sonra ne önerirsiniz?

Anadoludaydım atıldım. Mesleğe geçmek zorunda kaldım. İlk 2 yıl kötü geçti, sonradan mesleği sevdiğimi fark ettim. Şu anda bulunduğum bölümün üniversitesine hazırlanıyorum. Kısaca eğer bölümü seversen okulu ortamı sevmesen bile mutlu oluyorsun.

Merkezi puan ile alan çok daha iyi duruyor. Okulun bina durumlarına ve adresi senin için uygunsa mesleği seç ama imam hatip okullarının binaları çok daha gelişmiş oluyor genelde tabii mesleklerde öyle ama daha az yine de görmediğim için bilemiyorum ama bilişim daha mantıklı duruyor.

Bana göre de bahsettiğim okul daha iyi gibi ulaşım açısından da bir sıkıntım yok iki okulun da yapıları iyi bazı yorumlardan dolayı tereddüt ettim o yüzden sormak istedim cevaplarınız için teşekkür ederim.

Anadoludaydım atıldım.

Atarlar hocam acımazlar şimdi sistem daha da zor oldu sınıf tekrarı kolaylaştı öyle düşün. Bizim hocalar diyordu ders çalışmayanlar karşıda meslek lisesi var buyursunlar diye. 🤪
Girdiğiniz Anadolu lisesinin puanı da düşük olabilir zaten onlar düz lise gibi oluyor onlara Anadolu demeyi sevmiyorum.
Bana göre de bahsettiğim okul daha iyi gibi ulaşım açısından da bir sıkıntım yok iki okulun da yapıları iyi bazı yorumlardan dolayı tereddüt ettim o yüzden sormak istedim cevaplarınız için teşekkür ederim.

Bilişim okurken lise kadar sende kendine bir şey katmaya çalış umarım bilişimi seviyorsundur. Üniversiteni de bilişim ile ilgili okursan daha iyi olur ama senin özgürlüğüne kaldır o. Meslek lisesinde ÖSYM için az ders gördüğünü hissettiğin an kendin ders çalış YouTube gibi yerlerden.

Son düzenleme:
Anadoludaydım atıldım. Mesleğe geçmek zorunda kaldım. İlk 2 yıl kötü geçti, sonradan mesleği sevdiğimi fark ettim. Şu anda bulunduğum bölümün üniversitesine hazırlanıyorum. Kısaca eğer bölümü seversen okulu ortamı sevmesen bile mutlu oluyorsun.

Aslında sadece bazılarının meslekte hiçbir şey yapamazsın demeleri üzüyor ama ben öyle düşünmüyorum.

Aslında sadece bazılarının meslekte hiçbir şey yapamazsın demeleri üzüyor ama ben öyle düşünmüyorum.

Biraz eski kafa ya onlar, eskiler için geçerli şimdi dediğim gibi düşük puan ile bile Anadolu lisesine girebilirsin. Bizim burada var 350 puan ile alıyor gayet düşük ama ders çalışmazsan boşa okursun. Meslek liseleri de ÖSYM'ye bağlı ama diplomaları daha iyi. Bilişim bölümünde stajda çok yormaz hem belki. Proje Anadolu'ları belki biraz ayırabiliriz ama sınavsız Anadolu liselerinin Anadolu gibi bir niteliği kalmadı artık. Asıl Anadolu liseleri proje okulu oldu asıl fen ve sosyal bilimler liseleri hala güzel öğrenci seçiyor ve disiplinliler.

Her şeyi okuldan beklememek lazım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı