Meslek lisesi bölüm seçimi

Önemli olan seçtiğin bölüme gittiğin zaman ders çalışıp kendini geliştirmek istiyor musun yeni meslek lisesi mezunu olarak bilişim bölümü olarak sınıfımdan örnek olarak verirsem 12.sınıfta proje konusu verilip bir site yapıyorsun sınıftakiler çoğu para vererek başkasına yaptırdı sende böyle olacaksan hiç uğraşma derim üniversite okumak ve kendini yetiştirmek zorundasın üniversite okumamak hiç bir işe yaramaz okulda sana zaten basit bilgi verilir

Son düzenleme:
Bilişim bomboş bir bölüm. Telefoncu ya da bilgisayarcı olacağım dersen bilemem.
Bu cümle sana ait değil mi? Ne anlatmak istediğini gerçekten anlamadım ama neyse daha fazla uzatmak istemiyorum. Bilişim boş bir meslek değildir. Boş meslek diyenlerin bilişim hakkında en ufak şey bildiğini sanmıyorum veya bu alanda kendini yeterince geliştirdiğini düşünmüyorum.
Dostum benim dediğim şeyde yanlış bir şey yok. Bu devirde bilişim okuyup kendini gözler önüne çıkaracak kadar başarılı olmadığın sürece anca telefoncu ya da bilgisayarcı olursun dedim. Bu kıytırık ve boş bir meslek olduğunu değiştirmez. Ama arkadaş telefoncu ya da bilgisayarcı felan olacaksa okusun dedim ne anormallik var bunda. Bomboş bir bölüm önü tıkalı.

Dostum benim dediğim şeyde yanlış bir şey yok. Bu devirde bilişim okuyup kendini gözler önüne çıkaracak kadar başarılı olmadığın sürece anca telefoncu ya da bilgisayarcı olursun dedim. Bu kıytırık ve boş bir meslek olduğunu değiştirmez. Ama arkadaş telefoncu ya da bilgisayarcı felan olacaksa okusun dedim ne anormallik var bunda. Bomboş bir bölüm önü tıkalı.
Ne işle uğraştığını söyler misin?

Örnek vermek gerekirse meslek lisesinde Bilişim Teknolojileri okuyup, Üniversite tercihinde Bilişimin dallarında "M.T.O.K" ibareli bölümlere kayıt yaparsanız daha avantajlı oluyorsunuz.

Bilişim bomboş bir bölüm. Telefoncu ya da bilgisayarcı olacağım dersen bilemem.
Bu cümle sana ait değil mi? Ne anlatmak istediğini gerçekten anlamadım ama neyse daha fazla uzatmak istemiyorum. Bilişim boş bir meslek değildir. Boş meslek diyenlerin bilişim hakkında en ufak şey bildiğini sanmıyorum veya bu alanda kendini yeterince geliştirdiğini düşünmüyorum.
Bu işe ilgi duruyorum,ama babam elektrik ve elektroniğe gir issiz kalırsın diyo ne yapacağımı bilmiyom.
Şuanda Üniversiteye hazırlanıyorum. Yabancı dil (İngilizce) Okumayı düşünüyorum. Ama yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi para için okuyacaksan gerçekten okuma. Çünkü Yazılım sevmediğin zaman çok zor.
Bu işle uğraşmayı seviyorum.Babam elektrik ve elektroniğe git diyor.

Bu işe ilgi duruyorum,ama babam elektrik ve elektroniğe gir issiz kalırsın diyo ne yapacağımı bilmiyom.

Bu işle uğraşmayı seviyorum.Babam elektrik ve elektroniğe git diyor.
Alakası bile yok. Sen kendini geliştirdiğin sürece işsiz falan kalmazsın. Liseden sonra pc, yazılım mühendisliği okuman gerekiyor.

Bende bilişim mezunuyum. Bilişim boş diyenler olmuş, önü tıkalı diyen bile var. Cidden ne deyim bilemiyorum. 😀 Bilişim boş bölüm değildir, kendini geliştirir ve temel veri tabanı, ağ işletmenliği veya programlama öğrenirsin seçtiğin dala göre.Ben ağ işletmenliği mezunuyum bana bir çok şey kattı ve Cisco'dan sertifikam var. Üniversitede bölüm tercihi yaparken M.T.O.K özelliğinden yararlanabilirsin. Üniversitede bilgisayar mühendisliği veya yazılıma yönelirsen önün daima açık olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı