Meslek lisesi mezundan sonra ne yapılmalı?

Bilişim bölümünden bu yıl mezun oldum.

YKS için çalışıyorum fakat KPSS Ortaöğretime'de gireceğim. Memur olursam çok iyi olacak.

Selam! Ben meslek lisesinde elektrik elektronik bakım onarım okuyorum daha lise 3. sınıfım, seneye stajyerliğe başlayacağım duyduğuma göre mezundan sonra teknisyen oluyormuşuz, ben mezun olduktan sonra duruma bağlı olarak yurt dışına gitme ihtimalim var sizce burada teknisyen olarak çalışmak mı daha iyi olur burada üniversite okuyup yurt dışına kaçmak mı? Muhtemelen yurt dışı diyeceksiniz fakta ülkenin gelecekteki fiyatları vs. bunlara da bağlı olarak cevap verirseniz sevinirim ve eğer üniversite okursam en kolay bölüm hangisidir? Çünkü duyduğuma göre çoğu kişi bölümlerinden farklı iş yapıyormuş buna bağlı olarak vs. bilgili varsa bilgisini paylaşırsa çok mutlu olurum teşekkürler şimdiden arkadaşlar.

Genelde çoğu meslek öğrencisi üniversite okumadan yurt dışında ya da burada çalışıyorlar bence eğer elektrik üniversitesi ya da öyle bir şey varsa orayı okuyup yurt dışına çıkın. Ben meslek lisesi bilişim bölümünde okuyorum üniversitesini okuyup yurt dışına çıkacağım.

Meslek liselerinin M.T.O.K imkanları da oluyor, bunu da düşünebilirsin. İnternete bölümünün adını yazarak M.T.O.K bölümleri şeklinde aratarak görebilirsin. Alanınla ilgili M.T.O.K bölümlerine daha düşük puanla gidebiliyorsun. O bölümden mezun olduğun için ayrıcalık tanınıyor.

Geri
Yukarı