Meslek Lisesi mi Ticaret Meslek Lisesi mi?

Sağlığa yetiyorsa kesin sağlık diyecektim ama bir saniye. Önceden sağlık mesleği bitirenler yani liseyi hemşire olabiliyordu kuzenim böyle olmuştu şuan o kalktı sanıyorum hemşire olmak için üniversite okumak gerekiyor. Ama yinede kan beni tutmaz, iğne yaparım falan diyorsan kesin sağlığa git.

Sağlığa gidebiliyor isen hiç düşünme git. İş garantisi var. İşsiz kalma gibi bir durum yok. Bir tanıdığım liseden sonra hemen çalışmaya başladı.

Sağlığa gidebiliyor isen hiç düşünme git. İş garantisi var. İşsiz kalma gibi bir durum yok. Bir tanıdığım liseden sonra hemen çalışmaya başladı.
O olay sanıyorum geçen sene kalktı. Benim kuzenimde aynı şekilde işe başladı ama geçen seneden itibaren kalktı o durum.

Arkadaşlar ben ticaret meslek ve bilişim dalını istiyorum kararsız kaldım sağlık meslek lisesinden mezun olunca direk işe başlayamıyomuşum onu öğrendim. Zaten iş imkanı önemli değil sevdiğim bir meslek olsun az para kazansamda olur. Teşekkürler yanıtlarınız için(y)

O durumu bilmiyorum. Ama okulu okur ise yükselmesi daha rahat olur.
Sağlıkta yükselme diye bir şey yok yani, liseyi okuyacak üstüne 4 sene üniversite okuyacak tahminimce sonra herhangi bir hastanede hemşire olarak işe başlayacak ve hayatının sonuna kadar hemşire olarak çalışacak en fazla baş hemşire olup nöbetleri ayarlar. 2. seçenek ise liseyi okur 6 yıllık üniversite tutturur okur doktor olur belki master falan yaparsa Doç. olabilir o konuda pek fikrim yok.

Eğer seviyor isen sağlık alanına yönelmeni tavsiye ederim. Eğer sevmiyor isen hiç başlama. Sağlık alanı hemen işe başlarsın. İşsiz kalam gibi bir durum olmaz.

Arkadaşlar ben ticaret meslek ve bilişim dalını istiyorum kararsız kaldım sağlık meslek lisesinden mezun olunca direk işe başlayamıyomuşum onu öğrendim. Zaten iş imkanı önemli değil sevdiğim bir meslek olsun az para kazansamda olur. Teşekkürler yanıtlarınız için(y)
Dostum sende soruyu soruyosun herkes sağlık diyor sonra ben bilişim seviyorum diyorsun. Dalga mı geçiyosun bizimle?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı