Meslek Lisesi öğrencilerinin OBP'si hangi katsayı ile çarpılıyor?

WexTheOrginal

Centipat
Daha fazla  
Lise öğrencisiyim, son senem. YKS gireceğim fakat meslek öğrencisi olduğum için farklı bir katsayı ile çarpılıyormuş OBP'm. Bilgisi olan söyleyebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam örneğin meslek öğrencisiyim ve ben sınava girdim puanım gireceğim bölümü tutmuyor ben yazarsam ne olur?
Liste yapıyorsun. Sallıyorum 1. sıraya ODTÜ Makine yazdın tutmadı, sistem seni ikinci sıradaki tercihine yerleştirmeye çalışıyor eğer ona da puanın yetmezse 3 4 5 diye diye bütün tercihlerini deniyor. Puanın yeten ilk bölüme de yerleştiriyor. Yani yazabilirsin bir zararı yok sadece bir tercih hakkını kullanmış olursun.

Liste yapıyorsun. Sallıyorum 1. sıraya ODTÜ makine yazdın tutmadı, sistem seni ikinci sıradaki tercihine yerleştirmeye çalışıyor eğer ona da puanın yetmezse 3 4 5 diye diye bütün tercihlerini deniyor. Puanın yeten ilk bölüme de yerleştiriyor. Yani yazabilirsin bir zararı yok sadece bir tercih hakkını kullanmış olursun.

Hocam fakat ben hepsine puanım tutmayan bölümleri yazarsam ne olur?:):):)

O zaman hiçbir bölüme yerleşemezsiniz açıkta kalırsınız. Seneye tekrar sınava girip tekrar tercih yapmanız gerekir.

Peki adres mevzusu veya meslek olduğum için sınavsız girebileceğim bölümler yok mu hocam bölümler derken bilişim okuyorum şu an. Açıkçası sınav umurumda değil çalışmadım da hiç.

Yeni konular

Geri
Yukarı