Meslek lisesi pişmanlık mı?

Chacke

Hectopat
Daha fazla  
11.sınıf motor bölümü öğrencisiyim seneye staj var. Üniversiteye hazırlanmam gerekiyor ama ne yapacağımı bilmiyorum mezuna da kalmak istemiyorum düz açığa geçsem o kadar okudum meslekten olmak istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
11.sınıf motor bölümü öğrencisiyim seneye staj var. Üniversiteye hazırlanmam gerekiyor ama ne yapacağımı bilmiyorum mezuna da kalmak istemiyorum düz açığa geçsem o kadar okudum meslekten olmak istemiyorum.
Moralinin bozulmasını istemem ama pişmanlık sanırım. Ben puanla gitti aynı staj olayını sadece lise dönemim boyunca 40 gün yaptım bitti.

Meslek Lisesi'nde Bilişim okuyorum ve Meslek Lisesi diplomasını kaybetmemek için Açık Öğretime geçmedim. İnanın meslek lisesi konusunda tek pişman olduğum şey, devlette bir staj yeri seçmemiş olmam. Özel sektör sizi sömürebildiği kadar sömürecektir. Ben hem staj yapıp hem YKS'ye Sözel hazırlanıyorum.

Eğer naylon staj bulamazsanız veya sözelci değilseniz isteyin ya da istemeyin mecburen mezuna kalacaksınız, çünkü ikisi bir arada çok zor.

Meslek lisesinden üniversiteye giden bir arkadaşım 2 yıllık bir elektronik bölümüne gitmişti. Ve derslerinde lisedeki eğitim farkından dolayı gerçekten zorluk çektiğini belirtmişti. Sınıfındaki çoğu insana göre daha çok zorlanıyordu.
Ha ama yine de iş sizde bitiyor. İş verenlerde kimse sizin hangi liseden mezun olduğunuza bakmaz, hangi üniversiteden mezun olduğunuza bakar. O yüzden siz liseden daha çok, zamanınız varken şimdiden üniversiteye odaklanın.
Mezuna kalma konusunda da, eğer sınav sonuçlarınız sizi tatmin etmez ve 2. sefer cidden daha iyi yapacağınıza inanırsanız mezuna kalın. Ben ailem istediği için erkenden yerleştim ve daha sonra bölümümden memnun kalmayıp tekrar üniversite sınavına girdim. Daha önce tercih yaptığım için beni 8 bin geriye attı ama ona rağmen öncekine göre daha iyi yapmıştım, o yüzden yerleştim. Ama o 8 bin sıralama geriye düşme olmasaydı belki de daha iyi yerlere de girebilirdim. O zamanki ben bir şeylerden pek emin değildi ve aileme de karşı çıkmak istemedim. Böyle konularda kendinizden daha emin olun.
Maalesef hayatımızın belki de en önemli noktalarından birinin sadece 1 sınavla belirlenmesi çok üzücü, ama yurt dışına gidecek para yoktu o yüzden yapacak bir şey yok.

Hocam bende aynı bölümü okuyorum fakat bize denilen şu açığa geçtiğin zaman üniversiteye okuyamıyorsun.

Meslek Lisesi'nde Bilişim okuyorum ve Meslek Lisesi diplomasını kaybetmemek için Açık Öğretime geçmedim. İnanın meslek lisesi konusunda tek pişman olduğum şey, devlette bir staj yeri seçmemiş olmam. Özel sektör sizi sömürebildiği kadar sömürecektir. Ben hem staj yapıp hem YKS'ye Sözel hazırlanıyorum.

Eğer naylon staj bulamazsanız veya sözelci değilseniz isteyin ya da istemeyin mecburen mezuna kalacaksınız, çünkü ikisi bir arada çok zor.
Bende ea girmek istiyorum ancak lisede ayt görmediğimiz için bu beni sözele itiyor. Sözelde olan bölümler bence bana göre değil. Ea da yönetim bilişim sistemleri istiyorum bu gidişle zor...
Hocam bende aynı bölümü okuyorum fakat bize denilen şu açığa geçtiğin zaman üniversiteye okuyamıyorsun.

Okuyabilirsin niye okuyamasın

Eskiden pişmanlıktı şimdi nimet, motor bölümünde mühendis olamayacaksan, çalışma sabrın ve altyapın yoksa sanayiye ayak bas. Günde dünya kadar para kaldırıyor motor ustaları. Biz ay başını bekliyoruz amele gibi. ;)

Bölümüne göre evet meslek lisesi pişmanlık. Ben şu anda 11. sınıf itfaiyecilik ve yangın güvenliği bölümü öğrencisiyim ve gayet memnunum. Ama mesela bilişim bölümünde okuyor olsaydım evet, pişman olunacak bir durum.

Eskiden pişmanlıktı şimdi nimet, motor bölümünde mühendis olamayacaksan, çalışma sabrın ve altyapın yoksa sanayiye ayak bas. Günde dünya kadar para kaldırıyor motor ustaları. Biz ay başını bekliyoruz amele gibi. ;)
Mühendis olmak için sayısal gerek. :/
Bölümüne göre evet meslek lisesi pişmanlık. Ben şu anda 11. sınıf itfaiyecilik ve yangın güvenliği bölümü öğrencisiyim ve gayet memnunum. Ama mesela bilişim bölümünde okuyor olsaydım evet, pişman olunacak bir durum.
Millet meslek lisesinde itfaiye vs okur. Bizim düştüğümüz durumda bak

Geri
Yukarı