Meslek Lisesi vs Anadolu Lisesi

Kafasına koyan her şekilde kazanır. Ben de ATPyim ve bizim sınıfta üniversite potansiyeli olan kişiler çok. Çalışmaya bakar.
Tamam hocam bu cevap benim için yeterli, ilgilendiğiniz için çok teşekkürler

Anadolu en kotu lise türüdür. Anadolu'da ağır şartlar altında çalıştıktan sonra eğer üniversite tutturamazsan o diploma hiçbir işe yaramaz.

Meslekte okursan da üniversiteye girebilirsin ayrıca meslek dersleri Anadolu'dan 10 kat daha rahat, üniversiteye girip girememe olayı sende bitiyor hiç calismayan eleman Anadolu gitse ne olur?

Ek olarak meslekten mezun olduktan sonra en azından meslek diplomasiyla dükkan açabilirsin, Anadolu'da böyle bir şey yok. Ezilmek, ağır şartlar altında çalışmak istiyorsan Anadolu'ya git pişman olursun.

Hocam baştan soylesenize. Atp olduğun için rahatlıkla kazanırsınız üniversite tabii calisirsan
Çalışma konusunda bi sıkıntım yok çalışırım, tek merak ettiğim üni kısmıydı onuda öğrenmiş oldum çok teşekkürler hocam

Hocam dersler çok ağır seneye 4 saat kimya,fizik, biyoloji var 6 saat matematik açığa geçmeyi dusunuyorum konudan bagimsiz yazdım biraz da 😅
Ben ders çalışmaya üşenen biriyim diye meseme geçtim kafam her şekilde rahat. Nasıl olsa benim kafama koyduğum yol çalışma hayatı ve lojistik o yüzden klasik derslerin çok faydası olacağını düşünmüyorum şahsen.

Hocam dersler çok ağır seneye 4 saat kimya,fizik, biyoloji var 6 saat matematik açığa geçmeyi dusunuyorum konudan bagimsiz yazdım biraz da 😅
Doğrudur hocam allah kolaylık versin inşallah tüm çalışanlara :)

Ben ders çalışmaya üşenen biriyim diye meseme geçtim kafam her şekilde rahat. Nasıl olsa benim kafama koyduğum yol çalışma hayatı ve lojistik o yüzden klasik derslerin çok faydası olacağını düşünmüyorum şahsen
Bana kalsa gördüğümüz bu dersler yine bir işe yaramayacak üniversite okuyanlar için falanda. Bir de hocam bizim okuldan meseme geçenler oldu elektrik şirketlerinde çalışıyorlardı aklımada gelmiyor değil. Mesela hocam siz mesem mezunu mu oluyorsunuz yada okuduğunuz lisenin mi?

Bana kalsa gördüğümüz bu dersler yine bir işe yaramayacak üniversite okuyanlar için falanda. Bir de hocam bizim okuldan meseme geçenler oldu elektrik şirketlerinde çalışıyorlardı aklımada gelmiyor değil. Mesela hocam siz mesem mezunu mu oluyorsunuz yada okuduğunuz lisenin mi?
Ben hem lise mezunu hem de bir dönem stajyer olarak gözüküyorum çünkü mesemde 1 gün meslek dersleri var ve öyle sene geçiliyor. Ben gerçi gitmiyorum it kopuk çakılı çok çocuk meseme geçti diye ama gidenler var.

Geri
Yukarı