Meslek lisesi vs Anadolu lisesi

Ahmet Emektar

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,11.sınıfa gidiyorum 9. ve 10.sınıfı meslek lisesi(yazılım geliştirme okudum) dönem başı Anadolu lisesine nakil yaptım. Şu an kararsızım geri mi dönsem? Orada kendimi yazılımda geliştirip 12. sınıfta YKS'ya mı hazırlanayım yoksa Anadolu'da kalıp 2 sene üniversiteye mi hazırlanayım? Şimdiden teşekkürler.

Meslek lisesi Anadolu lisesine göre biraz daha iyidir iş öğrenmek isteyenler için vs. ama çevresi kötüdür. Anadolu lisesinin de çevresi kötüdür eğitim kalitesi biraz daha iyidir. Karar sizin.

Anadolu'da kalıp hazırlanmanız daha mantıklı, meslek lisesi AYT için dezavantaj bir lise. En azından sayısal bölümünü seçip üniversite sınavına hazırlıklı girersiniz, istediğiniz yazılım bölümünü tutturup oradan kendinizi geliştirmeye devam edersiniz.

Meslek lisesinden mezun olursan garanti iş sahibi olursun, üniversiteye de kazanırsan gidersin. Anadolu lisesi okursan ve üniversite tutturamazsan geçmiş olsun.

Meslek lisesinde de AYT sıkıntı, onu kendin halledeceksin.

Merhaba,11.sınıfa gidiyorum 9. ve 10.sınıfı meslek lisesi(yazılım geliştirme okudum) dönem başı Anadolu lisesine nakil yaptım. Şu an kararsızım geri mi dönsem? Orada kendimi yazılımda geliştirip 12. sınıfta YKS'ya mı hazırlanayım yoksa Anadolu'da kalıp 2 sene üniversiteye mi hazırlanayım? Şimdiden teşekkürler.

Eğer orada ders çalışabileceğine inanıyorsan dön. Çünkü yazılım geliştirme okuyorsan OBP katsayın yazılım bölümleri için 0,12 yerine 0, 18'den alınır.

Emin olun aklım olsa asla Anadolu lisesi okumazdım, meslek en iyisi.

Geri döndünüz mü? Ben de 11. sınıfa kadar Bilişim Teknolojileri, Yazılım Geliştirme bölümü okudum. 12. sınıfta yani bu dönemin başında Anadoluya geldim. Fakat temelim eksik olduğu için zorlanıyorum burada. Geri dönmeyi denedim ama dönemiyorum. Sebebini anlayamadım. Nakil sisteminde hata veriyor:
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• image (15).png
    image (15).png
    44,2 KB · Görüntüleme: 14

Yeni konular

Geri
Yukarı