Meslek lisesinde bilişim bölümünde programlama dilinin tamamını öğretiyorlar mı?

Hocam çok da hiçbir şey bilmiyorlar gibi değilmiş sanki. Anladım demek istediğinizi de.
Bilmiyorlar hocam bakmayın öyle öğrettiklerine, bir soru soruyorum kilitlenip kalıyorlar matematik öğretmenlerini bilişimci diye atamışlar. Öğretirken kitap üzerinden gidiyorlar sadece.

Hocam mesela siz şu an ne biliyorsunuz Python'da?
Ben metodlara kadar biliyorum okulda dizelere kadar öğrettiler dönem yetmediği için. Ayrıca diğer öğrenciler öğrenene kadar diğer konuya geçiş yapmayacaksınız bu da sizi yavaşlatacak.

Cogunun yaptigi kitabi deftere yazdirmak. 2 sayfa kod satiri yazdiriyorlar, bunlari ezberleyin sinavda cikar diyorlar. Sinavda sorduklari 2 satir kod.
Biz de labaratuvar var, herkes PDF'deki kodu copy-paste yapıyor hoca da zaten kitapta ne yazıyorsa onu kendi içinde özetleyip onu anlatıyor.

Offf hocam ya sonunda ücretsiz mentorluk sistemi buldum diyordum bende. Benim yazılım öğrenmem için kaynak önerir misiniz basit anlatan güzel anlatan? Anlaması zor olmayan.
Yazılım kolaydır sadece biraz ya da çok karışıktır.

1 - Eğer öğrenmek istiyorsan YouTube üzerinde bir çok dilde (diğer yazılım dilleri)eğitim veriyorlar. (Bir çoğu sorularına cevap vermez)
*Ücretsizdir.
*Farklı yazılım dillerinde eğitimler vardır.

2 - Udemy öğrenmek istiyorsan burayı ziyaret ede bilirsin YouTube kıyasla soru-cevap hakkın vardır çünkü eğitim ücretlidir. 150 TL şu anki stabil fiyatı.
*Ücretlidir
*Eğitmenler ile soru-cevap yapa bilirsin
*Gerçekten yazılım bilen kişiler.

*Eğer öğrenmekte ciddi isen ve ala bilecek durumun yoksa kafana yatan bir eğitimi isterseniz hediye ede bilirim.

3 - BTK Akademi var ben önceden göz atmıştım eğitimleri genelde ezber üzerine geçiyor hoşuma gitmemişti.
*Ücretsiz

9.Sınıf Python işledik (Hiçbirşey öğretemediler, öğretmediler kimseye)
10.sınıf C# (Yine hiçbirşey öğrenemedik)
11.Sınıf HTML işliyoruz web sayfası yapmak için (Gayet iyi gidiyor) + Java (Hiçbirşey anlamıyoruz)

Yani diyeceğim şu, bize python ve c# anlatan hocalardan kaynaklı olarak biz bu iki dili de bilmiyoruz. HTML anlatan hocamız gayet güzel anlattığı ve gerçekten öğrenmemiz için uğraştığı için HTML çok güzel ve zevkli gidiyor.

Şans işi. Ama genelleme olarak bakarsak büyük ihtimalle bu dilleri işleyen öğrencilerin %80'i bilmiyor.

9.sınıf Python işledik (hiçbir şey öğretemediler, öğretmediler kimseye)
10.sınıf C# (yine hiçbir şey öğrenemedik)
11.sınıf HTML işliyoruz web sayfası yapmak için (gayet iyi gidiyor) + Java (hiçbir şey anlamıyoruz)

Yani diyeceğim şu, bize Python ve C# anlatan hocalardan kaynaklı olarak biz bu iki dili de bilmiyoruz. HTML anlatan hocamız gayet güzel anlattığı ve gerçekten öğrenmemiz için uğraştığı için HTML çok güzel ve zevkli gidiyor.

Şans işi. Ama genelleme olarak bakarsak büyük ihtimalle bu dilleri işleyen öğrencilerin %80'i bilmiyor.

Anladım. Bu arada anlama sebebiniz HTML'in aşırı kolay bir dil olması olabilir mi?

Yazılım kolaydır sadece biraz ya da çok karışıktır.

1 - eğer öğrenmek istiyorsan YouTube üzerinde birçok dilde (diğer yazılım dilleri)eğitim veriyorlar. (birçoğu sorularına cevap vermez)
*Ücretsizdir.

2 - Udemy öğrenmek istiyorsan burayı ziyaret edebilirsin YouTube kıyasla soru-cevap hakkın vardır çünkü eğitim ücretlidir. 150 TL şu anki stabil fiyatı.
*Ücretlidir
*Eğitmenler ile soru-cevap yapabilirsin.
*Gerçekten yazılım bilen kişiler.

*Eğer öğrenmekte ciddi isen ve ala bilecek durumun yoksa kafana yatan bir eğitimi isterseniz hediye edebilirim.

3 - BTK Akademi var ben önceden göz atmıştım eğitimleri genelde ezber üzerine geçiyor hoşuma gitmemişti.
*Ücretsiz

Yani, ailemin durumu var ve şu an 100TL'm var. Pek durumum yok diyemem ama sizi hiç etkilemeyecekse, önemsizse ve verecek başka birisi yoksa neden olmasın? İhtiyacı olan başkası varsa ona verin ama.

Geri
Yukarı