Meslek lisesinde bilişim mezunu olduktan sonra işsiz kalınır mı?

brtnn27

Femtopat
Daha fazla  
Selam bu sene 10 sınıfa geçeceğim, örgün eğitimden MESEM'e geçtim, yaklaşık 5 aydır çalışıyorum ama şimdi pişmanım, okula geri dönmek istiyorum ama ailem bilişim teknolojileri bölümünün boş ve gereksiz olduğunu söylüyor. Sizce lise bitince işsiz kalır mıyım?

Selam bu sene 10 sınıfa geçeceğim, örgün eğitimden MESEM'e geçtim, yaklaşık 5 aydır çalışıyorum ama şimdi pişmanım, okula geri dönmek istiyorum ama ailem bilişim teknolojileri bölümünün boş ve gereksiz olduğunu söylüyor. Sizce lise bitince işsiz kalır mıyım?

Sana bağlı. YKS girmeden bir şey diyemez kimse. Bilişim mezunu olunca bir şey olmuyor ki. Bir diploma bir ustalık belgesi yallah.

kendini geliştirirsen kalmazsın ama üniversiteye gitsen daha yararlı olur ki meslek lisesinde de öyle bir şey pek mümkün değil

Kalmazsin okuldan sonra bol bol calis kurs al ücretsiz kurslar var bilisimle alakali kendini daha cok gelistir kalmazsin.

Ailen bilişim bölümünün boş bir bölüm olduğunu söylerken yanılmamış 4 senede öğrettiklerini makalelerden 2 ayda öğrenirsin. Belki daha kısa sürede. Üniversite diploman olmadan sektörde tutunman çok zor en fazla freelancer olarak çalışabiliyorsun. Önlisans mezunlarına da iş vermiyorlar, lisans mezunu olman lazım.

Ailen bilişim bölümünün boş bir bölüm olduğunu söylerken yanılmamış 4 senede öğrettiklerini makalelerden 2 ayda öğrenirsin. Belki daha kısa sürede. Üniversite diploman olmadan sektörde tutunman çok zor en fazla freelancer olarak çalışabiliyorsun. Ön lisans mezunlarına da iş vermiyorlar, lisans mezunu olman lazım.

Peki hocam 2 yıllık bir bölümden DGS ile PC müh. geçilebilir mi?

Peki hocam 2 yıllık bir bölümden DGS ile PC müh. geçilebilir mi?
2 yıllık bilgisayar programcılığı okuyup DGS ile bilgisayar mühendisliğine geçmek için çok çalışmak gerekiyor dostum. Kontenjan çok az fullemen falan gerekiyor, DGS'ye güvenmiyorum ben. Ama senin hayatın, tavsiyem 4 yıllık kazanıp gitmen yönünde olur.

Geri
Yukarı