Meslek lisesinde hangi bölüme gidilmeli?

ahmetbl3

Centipat
Daha fazla  
Şu an 8. sınıf öğrencisiyim malum LGS yaklaşıyor, denemelerde 360 gibi puanlar çıkarıyorum ve meslek lisesine gitmeyi düşünüyorum.
Çünkü Anadolu veya imam hatibe gitmek bana saçma geliyor açıkçası sebebi ise okul bittikten sonra elimden bir icraat olmaması ve üniversiteye gitmem gerekmesi, zaten ders çalışmaktan nefret ettiğim için de iyi bir üniversite kazanabileceğimi sanmıyorum.
Sizce hangi liseye gitmeliyim ve mesleğe gidersem hangi bölüme gitmeliyim, tavsiyeleriniz nelerdir?
Şimdiden teşekkürler.

Şu an 8. sınıf öğrencisiyim malum LGS yaklaşıyor, denemelerde 360 gibi puanlar çıkarıyorum ve meslek lisesine gitmeyi düşünüyorum.
Çünkü Anadolu veya imam hatibe gitmek bana saçma geliyor açıkçası sebebi ise okul bittikten sonra elimden bir icraat olmaması ve üniversiteye gitmem gerekmesi, zaten ders çalışmaktan nefret ettiğim için de iyi bir üniversite kazanabileceğimi sanmıyorum.
Sizce hangi liseye gitmeliyim ve mesleğe gidersem hangi bölüme gitmeliyim, tavsiyeleriniz nelerdir?
Şimdiden teşekkürler.
Bilişim ya da elektrik kısmına yönelebilirsin ikisinin de geleceği iyi.

Mezun olunca bu iki bölüm güzel iş buluyor fabrikalarda. Askerliğini yapar bir de ehliyet alırsan mesleğinle rahat rahat yaşarsın mis gibi maaşla.

Bunları yaşamamak için özele mi gitmeliyim?
İstanbul'da oturuyorum.
Özele gitmene gerek yok kardeşim belli başlı liselerin ismi çıkmıştır zaten ve genelde çok düşük puanlı olurlar. O liselere gitmemeye çalış.

Yeni konular

Geri
Yukarı