Meslek lisesinde developer olunur mu?

Nacioktayy

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar 9.sinifa geçtim ve meslek lisesine gideceğim. Oyunlara hile yapmayı çok isterim veya bir program yazmayı bilgisayar bölümünü secsem ogrenir miyim?

Kendin de öğrenebilirsin. Hile yapmaktan kastın umarım hileyi geliştirmektir, kullanmak değil :) Gerçi her türlü kötü bir şey ama online oyunlarda diğer oyuncuların hakkına girmiyorsan reverse engineering veya diğer konseptler için güzel bir yöntem.

Kendin de öğrenebilirsin. Hile yapmaktan kastın umarım hileyi geliştirmektir, kullanmak değil :) Gerçi her türlü kötü bir şey ama online oyunlarda diğer oyuncuların hakkına girmiyorsan reverse engineering veya diğer konseptler için güzel bir yöntem.
Hocam ne alaka kullanmakla hakka girmekle ya :D

Yok ben yapıp dağıtmak istiyorum ve bu Bir online oyun

Okul sana bu konu var . Bu komut burada kullanılır der. Sen aklına birşey koyacaksın ve araştırıp hata yapa yapa tek başına öğreneceksin. Okulla hiçbir alakası yok bir dalda uzmanlaşmanın. Proje odaklı gidersen kendi oyununu yaparsın. Ama sabır , istikrar çok önemli.

Çok basit şeyler öğreniyorsun hocam. Vs'den hesap makinesi yapmayı, web tasarımı seçersen internet sitesi yapmayı falan öğretiyorlar. Üstünde durmazsan 1 güne aklından her şey silinip gidiyor.

Geri
Yukarı