Meslek Lisesinde Staj Programı Nasıl Yapılır?

Ny9_7

Femtopat
10 sınıfım meslek lisesindeyim okulda kız vardı ama bizim bölümde yoktu o yüzden çıraklığa geçmeyi düşünüyorum bilişim seçeceğim ama merak ettiğim konular var mesela.
Anadolu vb okullarınıdaki yaz tatili ara tatileri çıraklıkta da geçerli midir?
İş yerlerini okul mu buluyor ve eve yakın olarak mı buluyor?

Okulda kız yoktu o yüzden çıraklığa geçmeyi düşünüyorum tam olarak ne demek? Meslek bölümüne mi geçiyorsunuz yani?

Meslek bölümleri okul devam ederken staj yapar, sayısal bölümler ise yaz tatilinde staj yapar. Sorunuz bu ise eğer.
Okul buluyor ama ben kendim buldum diyorsan onu da kabul ediyorlar. Eve yakın olup olmayacağını kişisel olarak konuşup halletmen gerek.

10 sınıfım meslek lisesindeyim okulda kız vardı ama bizim bölümde yoktu o yüzden çıraklığa geçmeyi düşünüyorum bilişim seçeceğim ama merak ettiğim konular var mesela.

Staj yapacağın yer kendim buluyorsun eğer bulamazsan okul yerleştiriyor seni genelde kötü yerler oluyor. İnternet Cafe'de yap okulun bulduğu yerlerde yapma.

Okulda kız yoktu o yüzden çıraklığa geçmeyi düşünüyorum tam olarak ne demek? Meslek bölümüne mi geçiyorsunuz yani?

Meslek bölümleri okul devam ederken staj yapar, sayısal bölümler ise yaz tatilinde staj yapar. Sorunuz bu ise eğer.

Okul buluyor ama ben kendim buldum diyorsan onu da kabul ediyorlar. Eve yakın olup olmayacağını kişisel olarak konuşup halletmen gerek.

Meslekteyim zaten ama bölümümde kız yok
Benim bölüm bilişim sayısal yani ben yazın mı yapacağım ama kışın filan demişlerdi.

Staj yapacağın yer kendim buluyorsun eğer bulamazsan okul yerleştiriyor seni genelde kötü yerler oluyor. İnternet Cafe'de yap okulun bulduğu yerlerde yapma.

Neden okulun bulunduğu yerlerde yapmayayım ki?

Bir şey daha diyeceğim ben şimdi bilişim bölümüne gideceğim çıraklıkta da ama sadece teknik servis mi göreceğim yani yazılım ilgili şeyler görmez miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Meslekteyim zaten ama bölümümde kız yok.
Benim bölüm bilişim sayısal yani ben yazın mı yapacağım ama kışın filan demişlerdi.
Gidip bölüm hocanıza sormanız lazım ama benim bildiğim sayısal bölüm yazın yapıyor. Belki değişmiştir.

Sadece teknik servis mi göreceğim yani yazılım ilgili şeyler görmez miyim?
Bu staj yaptığınız yere bağlı. Yazılım işiyle uğraşan bir yerde staj yaparsanız o zaman yazılım da görürsünüz elbette.

Gidip bölüm hocanıza sormanız lazım ama benim bildiğim sayısal bölüm yazın yapıyor. Belki değişmiştir.

Bu staj yaptığınız yere bağlı. Yazılım işiyle uğraşan bir yerde staj yaparsanız o zaman yazılım da görürsünüz elbette.
Yazılım ilgili yer yoksa noluyor? Ve ben hep teknik servisteyim diye hep teknik servis derslerinden başka öğrenmicek miyim? O zaman bilişim bölümü neden oluyor ki of

Yazılım ilgili yer yoksa ne oluyor?
İşte kendin bulursan daha iyi. Eğer yazılımla ilgili yer yoksa teknik serviste yapıyorsun stajı.
Ve ben hep teknik servisteyim diye hep teknik servis derslerinden başka öğrenemeyecek miyim?
Teknik servis adı üstünde teknik servis. Eğer yazılım öğrenmek istiyorsan Web Tasarım veya Programlama bölümünü seçmeliydin. Çok büyük dert değil aslında günümüzde okulda öğreneceğiniz her şeyin fazlasını internetten öğrenebilirsiniz. Pek çok yer var yazılım öğreten.
O zaman bilişim bölümü neden oluyor ki?
Bilişim bölümünüz, teknik servis dalınız. Bilişim okuyorsunuz diye her şeyi öğretmiyorlar ki. Farklı farklı uzmanlıklar var.

İşte kendin bulursan daha iyi. Eğer yazılımla ilgili yer yoksa teknik serviste yapıyorsun stajı.

Teknik servis adı üstünde teknik servis. Eğer yazılım öğrenmek istiyorsan web tasarım veya programlama bölümünü seçmeliydin. Çok büyük dert değil aslında günümüzde okulda öğreneceğiniz her şeyin fazlasını internetten öğrenebilirsiniz. Pek çok yer var yazılım öğreten.

Bilişim bölümünüz, teknik servis dalınız. Bilişim okuyorsunuz diye her şeyi öğretmiyorlar ki. Farklı farklı uzmanlıklar var.

Ben de merak ettim baktim, yazılım geliştirme varmış, onu seçeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı