Meslek lisesinde ortam çok kötü

Kendi uğraştığım işlerim var 4 5 tane 80 85 puanda anadolu lisesine gidebiliyordum ancak ailem İzin vermedi zorla beni mesleğe yazdırdı bende birşey diyemedim.
Hocam 4-5 iş olayını anlamadım (4-5 işle birden uğraşıyorum demek istediyseniz onu nasıl yapıyorsunuz onu anlamadım). Ama ailenizi ikna edemedikten sonra derslerle işiniz olamayabilir. Mesleki eğitime geçmek en mantıklısı bence.

16 yaşındayım. 2 yıl olacak artık dayanamıyorum. 50 ortaokul ortalaması ile alıyordu okul şu an için çok tehlikeli hissediyorum yani 13-14 yaşında çocuklar içki alkol kullanıyor. Kimsenin amacı işi gücü yok. İnsanı olsun hem pislik dolu hem de terbiyesiz bir ortam. Öğretmenler aynı şekil öğrencilere kaç yaşında olursa olsun sınıfa pat diye giriyor dışarıda ot temizlettiriyor, r çöp toplattırıyor. İstemeyince de bağırıyor kaç yaşıma geldim 5 yaşında çocuk gibi muamele gösteriyorlar. Kendimi izole ettim oradan adamakıllı insanlarla tanışmak istiyorum. Ama adamakıllı birini bulamıyorum.

Aga ben 9.sınıfım meslek lisesindeydim aynı tipler bizde de vardı dayanamadım 1.dönemden sonra Anadolu lisesine nakil aldım.

Valla öyle 70-80 puanlı anadolu liselerin de pek farkı yok gibi geçen kardeşimin anadolu lisesine gittim çocuklar ellerinde sigarayla dolaşıyordu tualette. Semte göre değişiyor bu işler.

Gerçekten de haklısınız, kardeşim var o da meslek lisesinde 2. sınıf öğrencisi, okulun ortamı öyle bir kötü ki, sigara içenler, alkol ve bira alan 14-15 yaşlarındaki çocuklarla dolu, aile terbiyesi çok önemli.

Gerçekten de haklısınız, kardeşim var o da meslek lisesinde 2. sınıf öğrencisi, okulun ortamı öyle bir kötü ki, sigara içenler, alkol ve bira alan 14-15 yaşlarındaki çocuklarla dolu, aile terbiyesi çok önemli.

Bazı ailelerde sorunlu meslek hocası çocuğu sigara içerken yakaladı toplantıda söyledi babası zaten biliyormuş ve babası çocuğuna paranı boş boşuna sigaraya verme ben sana alırım demiş.

Meslek liseleri bu kadar berbat mı ya? Ben lisenin ilk senesini meslekte geçirdim gayet normal, kavga vs olmayan temiz bir okuldu. Serserisi bile yoktu okulun bayağı eğleniyorduk. Sonra okul değiştirmek zorunda kaldım vs ama hala lise 1 zamanlarınmı özlerim. Hocam Anadolu lisesine puanınız yetmiyorsa açığa geçin derim. Çünkü okul anlattığınız gibiyse size faydadan çok zarar verir o okul.

Geri
Yukarı