Meslek Lisesinden 4 Yıllık Üniversite Kazanma

Muhammed Uykucu

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar meslek lisesi 11. sınıftayım. Üniversiteye gitmek istiyorum 4 yıllık ama meslek lisesi olduğum için zor olduğunu da biliyorum :( Hali vaktinde çalışmadığım için şimdi pişmanım orası da ayrı. Konuya gelecek olursak 4 yıllık bir üniversite kazanmam için Fizik, Biyoloji, Matematik gibi derslere nasıl çalışmalıyım? Kurslara gitsem faydası olur mu? Günlük kaç saat bakmalıyım örneğin? Yardım ederseniz sevinirim. İyi sosyaller ve bu sene YGS ve LYS'ye girecek arkadaşlara başarılar, umarım istediğiniz yerlere gidersiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kursa gitmeni tavsiye ederim. Bence kendi imkanların ile çalışarak biraz zor olur. Kursa gidip kendin videolar ile sürekli pratik yap. Kültür derslerini görmediğin için konu olarak çok eksiğin var. Bunları tamamlaman lazım. Rehberlik servisi ile görüşmeni tavsiye ederim. Onlar sana bir yol haritası verebilirler. Kazanamazsın diye bir kural yok. Çalışman lazım. Bunu çalıştıktan sonra görebilirsin. Başarılar dilerim.

Bende A.T.L bilişim okuyorum, 11.sınıfım. Bu sorular aklıma yazın geldi ve yazın başladım çalışmaya. İstediğin üniversiteye göre değişir o iş. MF-4 350-420 arası alırsan iyi olur. Yaza kadar günde 4 saat çalışsan, Yazın stajın vardır büyük ihtimal staj varken hafta sonları tam zamanlı, staj günleri 3 saat çalışsan. Stajdan sonra da sınavlara kadar komple çalışsan iyi puan alırsın ama bu sana bağlı.
2 3 hafta bu konuları iyice araştırmanı tavsiye ederim. Daha sonra çalışmaya bir kere başladın mı duramazsın.
Aradığın soruların cevabını tek yerden alamazsın. Üniversite puan tablolarını, ne kadar doğru ve yanlışla ne kadar puan alabileceğini, sınav uygulamalarını iyice araştırman lazım. Derece yapmış kişiler genelde süreçte yaşadıklarını ve tavsiyelerini internette anlatıyor. Blogları var yani.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı