Meslek lisesinden açık liseye geçilir mi?

467597

Hectopat
Merhaba, 11. sınıf meslek lisesi öğrencisiyim. Okuduğum bölümü sevmiyorum ve anlamıyorum ayrıca kendi kendine çalışıp öğrenebilen insanlardanım, 12.sınıfta açıktan okumayı planlıyorum açıktan okuduğum süre boyunca üniversite sınavına hazırlanacağım. Staja gitmeden tamamen meslekten açığa geçilebiliyor mu? Bir arkadaşım açığa ne kadar geçersem geçeyim her türlü staja gitmek zorunda olduğumu söylemişti.

Dostum açığa geçtiğin zaman o okulda bir bağın kalmıyor diye biliyorum hatta bizim okulda birisi açığa geçti geri bizim okula gelmek için çabalıyor şu an sanmıyorum öyle bir staj mevzusu oldugunu.

Dostum açığa geçtiğin zaman o okulda bir bağın kalmıyor diye biliyorum hatta bizim okulda birisi açığa geçti geri bizim okula gelmek için çabalıyor şu an sanmıyorum öyle bir staj mevzusu oldugunu.
Anlıyorum, teşekkürler. Neden geri dönmek için çabalıyor peki sorun ne?

Ben 9. sınıfta açık liseye geçtim. Eğer açık liseye 12. sınıfta geçmek istiyorsan direkt geçebilirsin. Hiçbir sıkıntı çıkmaz.

Açık lisenin tek zorluğu size bağlı.
Eğer düzenli çalışmayan ve disiplinsiz biriyseniz üniversite sınavında, KPSS sınavında falan batarsınız.

Ama düzenli çalışan ve disiplinli biriyseniz kesinlikle okuldan çok daha mantıklı.
Düzenli olarak ders çalışıp bir disiplin sağlayacağım, fakat babam şurada kalmış bir senen oku meslek belgeni al diyor. Ben ise bu bir sene mi sevmediğim bir mesleğin stajına gidip bir sürü ders vermek zorunda olarak geçirmek istemiyorum. Hayallerim için bir şeyler yapmak istiyorum hiç zaman kaybetmeden.

Yeni konular

Geri
Yukarı