Meslek lisesinden çıraklık okuluna geçmeli miyim?

Ny9_7

Femtopat
Ben meslekteyim bilişim bölümündeyim bölümümü seviyorum ama olmuyor. Ortam bayağı kötü ve tek kız olunca rahat olamıyorum çıraklığa geçip üniversiteye falan hazırlanmayı düşünüyorum. Sizce geçeyim mi mantıklı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben meslekteyim bilişim bölümündeyim bölümümü seviyorum ama olmuyor. Ortam bayağı kötü ve tek kız olunca rahat olamıyorum çıraklığa geçip üniversiteye falan hazırlanmayı düşünüyorum. Sizce geçeyim mi mantıklı olur mu?

Açığa geçmek daha iyi olur bence.

Şahsen ben çıraklık okuluna gidiyorum ve gayet memnunum. Haftanın 5 günü çalışıp bir gün de okula gidiyorum, 10. sınıfım ve normal bir işçi gibi çalışıyorum ve bu her sınıf için geçerli direk okula başladığın an sigortan başlıyor ve işe başlıyorsun para konusunda ise 9-10-11. sınıfta asgari ücretin üçte biri 12 de yarısı ve bu sadece okulun verdiği bir de iş yerinin verdiği var o iş yerine kalmış ne kadar verip vermeyeceği. Şu an çok memnunum kendi bilgisayarımı kendim aldım istediğim oyunu alabiliyorum aileme yük olmuyorum tek bir sıkıntı var oda sosyal hayat, sabah 8 akşam 6 çalışıyorum ve hiç dışarı çıkacak vakit bulamıyorum sadece hafta sonları vaktim oluyor. Zaten artık kış geldi zamanım olsa bile dışarı çıkmam galiba. Bu okula girmek isteyenler varsa eğer tavsiyem şu, eğer okulda başarılı değilseniz ve bunu da düzeltmeyeceğinizi düşünüyorsanız erkenden girin bence, bir an önce işi öğrenip sizin yaşınızdakiler iş ararken belki de siz kendi dükkanınızı açarsınız. Diyeceklerim bu kadar eğer bir sorunuz varsa buyurun sorun.

Şahsen ben çıraklık okuluna gidiyorum ve gayet memnunum. Haftanın 5 günü çalışıp bir gün de okula gidiyorum, 10. sınıfım ve normal bir işçi gibi çalışıyorum ve bu her sınıf için geçerli direk okula başladığın an sigortan başlıyor ve işe başlıyorsun para konusunda ise 9-10-11. sınıfta asgari ücretin üçte biri 12 de yarısı ve bu sadece okulun verdiği bir de iş yerinin verdiği var o iş yerine kalmış ne kadar verip vermeyeceği. Şu an çok memnunum kendi bilgisayarımı kendim aldım istediğim oyunu alabiliyorum aileme yük olmuyorum tek bir sıkıntı var oda sosyal hayat, sabah 8 akşam 6 çalışıyorum ve hiç dışarı çıkacak vakit bulamıyorum sadece hafta sonları vaktim oluyor. Zaten artık kış geldi zamanım olsa bile dışarı çıkmam galiba. Bu okula girmek isteyenler varsa eğer tavsiyem şu, eğer okulda başarılı değilseniz ve bunu da düzeltmeyeceğinizi düşünüyorsanız erkenden girin bence, bir an önce işi öğrenip sizin yaşınızdakiler iş ararken belki de siz kendi dükkanınızı açarsınız. Diyeceklerim bu kadar eğer bir sorunuz varsa buyurun sorun.
Bende geçmeyi düşünüyorum ama çıraklığa sadece para için geçmek ve 12 de üniye hazırlanmak istiyorum ama her dersi görmüyoruz diyorlar doğru mu? Doğruysa ben nasıl doğru düzgün üniye hazırlanıcam

Bende geçmeyi düşünüyorum ama çıraklığa sadece para için geçmek ve 12 de üniversiteye hazırlanmak istiyorum ama her dersi görmüyoruz diyorlar doğru mu? Doğruysa ben nasıl doğru düzgün üniversiteye hazırlanacağım.

Biraz zor açıkçası eğer üniversiteye hazırlanacaksınız. Benim girme amacım işi öğrenip daha sonra dükkan açmak üniversite gibi bir hayalim yok. Ve evet her ders yok biz sadece matematik, edebiyat, din ve alan dersi görüyoruz.

Biraz zor açıkçası eğer üniversiteye hazırlanacaksınız. Benim girme amacım işi öğrenip daha sonra dükkan açmak üniversite gibi bir hayalim yok. Ve evet her ders yok biz sadece matematik, edebiyat, din ve alan dersi görüyoruz.
Alan dersi neden varki zaten işte çalışırken öğrenmiyor muyuz ve istesek seçmeli olarak görebilir miyiz?

Keske herkes senin gibi dusunse insanlarin cogu okumayacagi halde diploma alma gibi bir zorunluluk hissedip, vasifsiz kalacagi universitelere gidip meslek ogrenme cagini kaciriyorlar ve sadece askerlik ertelemis oluyorlar. Meslek liselerine daha cok yatirim yapilmali bence ne kadar cok kalifiye eleman o kadar cok is gucu Almanyayi Almanya yapan meslek liseleridir. @ManchesterCity Komik olani ben goremedim adam bu yasinda ailesine yuk olmamayi dusunuyor ve gayet olgunlasmis yarin obur gun o sana guler🙃

Keske herkes senin gibi dusunse insanlarin cogu okumayacagi halde diploma alma gibi bir zorunluluk hissedip, vasifsiz kalacagi universitelere gidip meslek ogrenme cagini kaciriyorlar ve sadece askerlik ertelemis oluyorlar. Meslek liselerine daha cok yatirim yapilmali bence ne kadar cok kalifiye eleman o kadar cok is gucu Almanya'yi Almanya yapan meslek liseleridir. @ManchesterCity komik olani ben goremedim adam bu yasinda ailesine yuk olmamayi dusunuyor ve gayet olgunlasmis yarin obur gun o sana guler🙃

Çok teşekkür ederim hocam anlayışınız için. O arkadaşa da mesaj yazma gereği duymadım dediğiniz gibi gün gelir bende ona gülerim 😙

Geri
Yukarı