Çıraklık eğitim merkezinden normal okula geçmeli miyim?

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben 10.sınıfın 2.döneminde çıraklık eğitim merkezine geçtim imam hatip lisesinden buraya geçiş amacım elektronik şirketine girip bilgi-tecrube edinip elektronik mühendisi olmaya çalışmaktı. Fakat okuldaki öğretmenler ve yakınımdakiler bu okuldan mühendis değil sanayiye ucuz işçi çıkar diyorlar. Bu okuldan ayrılmak istememin bir diğer yanı ise etrafımda hiç yaşıtım arkadaşım kalmadı. Okula haftada 1 gün gidiyorum ve sınıfta tek kişiyim. Öğretmenler ders anlatmıyor onlar sınıftan çıkıyorlar bende telefona bakınıyorum, çalıştığım yerde ise herhangi bir problemim yok. Zaten şirket aile arkadaşımızın sizce ne yapmalıyım? Şu anda 11. sınıfım normale geçsem açıklarımı tamamlayabilir miyim? Çünkü çıraklıkta Matematik, Edebiyat ve Elektronik dersleri var. Kimya, Biyoloji, Yabancı dil, Fizik, Tarih, Coğrafya yok. Son 1 sene kaldı diyerek bu sisteme devam mı etmeliyim yoksa normal okula mı geçmeliyim?

Ek olarak 1 ay önce ayrılmak için başka bir okula gittim müdür o sistem çok daha iyi dedi buradan mezun olanlar kasiyer oluyor dedi yanında da bir abi vardı Türk Telekom insan kaynakları müdürüymüş bana kartını verdi sen o okulu bitir 2 sene ön lisans yap askerliğini de yap seni hemen alalım dedi böylelikle vazgeçtim fakat hiç arkadaşımın olmaması ve bizim okuldaki öğretmenlerin bu okuldan daha hiç mühendis çıktığını görmedim demesi beni tedirgin etti açıkçası bir de adamın dediği zamana daha 4 sene var o zamana hala aynı pozisyonda kalmaz diye düşünüyorum yaşı da vardı çünkü emekli olabilir.

Son düzenleme:
Dostum merhaba öncelikle bu tercihi yaşadıklarına bakıp karar vermen gerekiyor.Bak mesela kendimden örnek vereyim ben elektrik elektronik meslek lisesi mezunuyum şuan ise bir telefoncuda çalışıyorum.Okula giderken aklımda elektrikçi olmak vardı fakat lise sonda staj yeri bulamadığım için 2-3 ay boş kaldım.Daha sonra bir telefoncu buldum burada yine 1-2 ay naylon sistem yaptım sonra bir çırak ihtiyaç oldu görüştük anlaştık.Şuan 1.senemi doldurdum artık ileride telefon dükkanı açmayı düşünüyorum.

Hmm anladım bu sistemde tam olarak yer açmak isteynler için ustalık belgesi veriyorlar fakat benim yer açabilecek maddi durumum yok.

Benim de şu anlık öyle bir durumum yok ileride ne olur bilemeyiz çevremdeki bazı telefoncular borçlanıp kredi çekip bu tarz işlerini gideriyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı