Meslek lisesinden Koleje geçilmeli mi?

Ahmeteren500

Decapat
Arkadaşlar Meslek lisesindeyim. Sizce koleje geçmeliyim. Aylık 600 TL vericez. Çözüm akademik okullarına ya da açık liseye çıkıp dershaneye mi gideyim? çünkü meslek dersleri çok ağır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Meslek lisesi mezun biri olarak abartıldığı kadar değil. Diğer liselerden farkı öğrendiğiniz bilgilerin yanına ekstra meslek bilgisi koyuyorsunuz ve bazı dersleri görmüyorsunuz.

Hangi bölüm olduğuda önemli biraz. Şuan yeni sistem geldi sanırım, meslek lisesi öğrenciler üniversitede iyi yere gelmek istiyorsa ya okul birinciliğine oynayacak yada okul bitince dersane vb. şekilde çalışıp sınava seneye girmesi yönünde benim düşüncem çünkü hepsi üst üste çok zor oluyor.

Sisteme girebildim ve sana bir ders programı örneği bırakayım, yine okul yine sıkıcı ders var diye giderseniz dersler ve okul ağır gelir. Eğlenmeye birşeyler yapmaya gidersen keyif alırsın ve kendini geliştirirsin. Tabi bunun için istediğin bölüme gelmiş olman gerekiyor.
372900

Öncelikle hangi bölümde okuyorsun? Bir de kaçıncı sınıftasın?

Şunu söyleyeyim, eğer lisenin ortalarındaysan bir okulu bırakıp başka bir okula geçmek cidden zordur, uyum açısından. Ben de meslek lisesinden Web Tasarım mezunuyum. Benim 10. sınıfta da derslerim çok ağırdı. 1 günde 10 saat web tasarım dersi görüyorduk.

Kendi açımdan bakmak gerekirse, meslek lisesi çıkışlı olduğun zaman diğer liselere karşı çok avantajlı oluyorsun. En azından mesleğin elinde oluyor. Birikim elde ediyorsun. Zorluk kısmına katılıyorum, benim de dediğim gibi derslerim çok ağırdı.

Zaten sınıf ilerledikçe, zorluk kısmı bitmeye başlıyor. Hocalar daha çok rahat bırakmaya başlıyor seni. En zorlu kısımı 10.sınıftır meslek lisesi için.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı