Meslek lisesinden Anadolu Lisesine geçilmeli mi?

Böyle bir durumda gerçekten değiştirmek en mantıklı seçenek. Eğer dil bölümü ile alakalı soruların varsa burada ya da açacağın başka bir forumda cevaplayabilirim.

Böyle bir durumda gerçekten değiştirmek en mantıklı seçenek. Eğer dil bölümü ile alakalı soruların varsa burada ya da açacağın başka bir forumda cevaplayabilirim.
İlk sorumu sormak isterim. Tüm dilleri görüyor musunuz yoksa seçtiğiniz bir dili mi? Ayrıca iş olanakları nasıl? İşsiz kalma tehlikesi var mıdır?

İlk sorumu sormak isterim. Tüm dilleri görüyor musunuz yoksa seçtiğiniz bir dili mi? Ayrıca iş olanakları nasıl? İşsiz kalma tehlikesi var mıdır?

Her dilleri görmüyorsun, çok büyük ağırlıkla İngilizce görüyorsun. Ben 10+4+1 saat İngilizce görüyorum haftalık, 10 saat grammer 4 kelime bilgisi ve YDT için çalışmalar 1 saat ise karışık görüyorum. Meslek konusunda ise tamamen sana bağlı; ağzının ne kadar laf yaptığına, seçeceğin mesleğe göre, ekonomik durumuna göre ve tabiikide notlarının çok çok düşük olmamasına bağlı.

Gerçekten ne yapacağım hakkında çok kararsızım. Meslek dersinden "25" almışım. Bu bölüm bana göre değil gibi. Ve dil bölümünü araştırdığımda (burdaki arkadaş yardımcı oldu sağolsun) yine internette işsiz kalma riski var cart curt diyorlar. Bari meslek lisesinde farklı bölüme geçeyim diyorum, bu sefer forumdaki diğer insanlar "meslek eğitimi temel düzeyde" falan diyorlar. Bölümümü de hiç sevmediğimi belirttim ama çok iyi ve geleceğin önü açık mesleği olarak gösteriliyor internette. Ama sevdiğin işi yapmak mı daha önemli, geçerliliği olan bir meslek mi yapmalı bilemiyorum. Gerçekten bu gece hayatımda en çok stres yaptığım geceydi. Gözüme uyku girmiyor, ne yapacağımı bilmiyorum. Orta da kalmış gibiyim. :(

Eğer aldırma imkanınız varsa ve okulun ortamını beğenmiyorsanız, geçmemenizde bir sebep yok gibi gözüküyor. Meslek öğrenme gibi bir amacınız yoksa bence Anadolu lisesine geçilebilir.
Anadolu lisesinden sonra nasıl iş bulunur onu düşünüyorum. Hani meslek lisesinde iş daha garanti ya.

Anadolu lisesinden sonra nasıl iş bulunur onu düşünüyorum. Hani meslek lisesinde iş daha garanti ya.
Üniversite planın varsa Anadolu senin için çok çok büyük nimet. Ama ben lise bitirip direkt işe geçeceğim diyorsan meslek lisesi daha uygun, tabii yapabilirsen.

Üniversite planın varsa Anadolu senin için çok çok büyük nimet. Ama ben lise bitirip direkt işe geçeceğim diyorsan meslek lisesi daha uygun, tabii yapabilirsen.
Bugün yarın nakil aldırayım bari. Zaten dediğim gibi şu anki okulumda hiç ders yok neredeyse hep goygoy. Obp si 95 olan Anadolu Lisesinden zarar gelmez gibi. 1 kişilik yer varmış. İleride de fabrika elemanı olmak istemem zaten. Herşey için çok teşekkür ederim. 🙏

Geri
Yukarı