Meslek Lisesine Gitmek

edizkurtz

Hectopat
Değerli abilerim ve ablalarım. Biliyorum ağlamanın lüzmu yok. Mükemmel bir öğrenci olmasam da uslu derse karışmayan bir öğrenci oldum. LGS ile gelen puanlarla artık Meslek Lisesine gideceğimi biliyordum. Başvurumu yaptım. Onaylatmak için okula giderken ordaki görevliler Meslek Lisesine zor gideceğimi söylediler. Kontenjanlar azmış. Okul ortalamam 63. LGS'den 280 puan aldım ve nasıl gidemediğimi bilmiyorum. Sonuçlar daha açıklanmadı ama 3.tercihe bakıyorum artık. Sistemi her yıl değiştirdikleri için anlamakta zorluk çektim ve kayıtlarda Düz Lise olmadığı için Meslek olmazsa Düz Lise'ye de nasıl gideceğimi bilmiyorum. Şuan moralim baya bi' bozuk. Biraz tecrübeli insanların tavsiyelerine ihtiyacım var.
Sizce aldığım puanlarla Meslek Lisesini kazanabilir miyim?

Son düzenleme:
Meslek lisesine gidersin. 11. sınıfa kadar normal dersleri göreceksin fakat 11'den sonrası meslek dersleri ağırlıklı olacak. Üniversite düşünüyorsan kesinlikle En geç 11. sınıftan itibaren dershaneye başlamalısın.
Çok takma. Ben de meslekte okudum 1 sene. Ortamı çok kıyak ama birazcık tehlikeli :D

Benim ortalama puanım 66 benim rahat tutuyor meslek şuan bir özel lisenin sınavı var ona hazırlanıyorum o olmazsa meslek.
Hangi şehirde okuyorsun? İstanbul'da kontenjan kalmamış diyorlar. Hala girmediysen zor gibi. Görevliler söyledi.
Meslek lisesine gidersin. 11. sınıfa kadar normal dersleri göreceksin fakat 11'den sonrası meslek dersleri ağırlıklı olacak. Üniversite düşünüyorsan kesinlikle En geç 11. sınıftan itibaren dershaneye başlamalısın.
Çok takma. Ben de meslekte okudum 1 sene. Ortamı çok kıyak ama birazcık tehlikeli :D
Abi sorun da o zaten. Mesleğe bile gideceğim meçhul. Yaşarken ölmek böyleymiş demek..

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı