Meslek sahibi insanlar Türkiye'de rahat yaşıyorlar mı?

Üretim ve iş olmalı ki ekonomi iyileşsin. Böyle devam ederse durum berbat. Neredeyse ürüne verdiğimiz paranın çoğu vergilere gidiyor maalesef.
Yeni mezun bilgisayar mühendisiyim. Ailemin yanından ayrılıp eve çıkmak hayal gibi geliyor şuan.
Bende bu bolümü okuyacağım yani YKS puanı iyi gelirse. Nasıl iş bulabildiniz mi?

Arkadaşlar herkes yorumunu belirtmiş birileri beni suçlamış ama mesele burda iphone 12 alacak paramın olmaması değil. İphone 12 aldıktan sonra bir kaç ay zor duruma düşecek olmam. Yaşı küçük arkadaşlar olabilir aramızda onların düşünce tarzını anlıyorum. 12k para alıyor iphone 12 10k o zaman alır gibi düşünmek saçma bunu belirteyim öncelikle. Parayı gayet iyi idare ediyorum. Ailemin evi ve arabası var fakat benim ev ve araba almamın imkanı yok şu anda. Onlarda 5-6 sene önce aldılar zaten. Şu şartlarda 3ümüzün maaşı bir ev almaya yetmez. 10 senelik kredi çekmemiz lazım. İş hayatına girmemiş olan arkadaşlar hayat bu kadar düz mantık değil onu belirteyim öncelikle. Cebinizde veya hesabınızda zor anlar için belli miktar para olmalı.

Arkadaşlar herkes yorumunu belirtmiş birileri beni suçlamış ama mesele burda iphone 12 alacak paramın olmaması değil. İphone 12 aldıktan sonra bir kaç ay zor duruma düşecek olmam. Yaşı küçük arkadaşlar olabilir aramızda onların düşünce tarzını anlıyorum. 12k para alıyor iphone 12 10k o zaman alır gibi düşünmek saçma bunu belirteyim öncelikle. Parayı gayet iyi idare ediyorum. Ailemin evi ve arabası var fakat benim ev ve araba almamın imkanı yok şu anda. Onlarda 5-6 sene önce aldılar zaten. Şu şartlarda 3ümüzün maaşı bir ev almaya yetmez. 10 senelik kredi çekmemiz lazım. İş hayatına girmemiş olan arkadaşlar hayat bu kadar düz mantık değil onu belirteyim öncelikle. Cebinizde veya hesabınızda zor anlar için belli miktar para olmalı.
Arkadaşlar için hayatın gerçekleri yeni çıkan ürünleri hemen alabilmek hala. Eline sağlık güzel yazmışsın. Kiraya çıkamıyorum dediğimde bana kendini geliştir diyor hala burada. Kiraya istesem çıkarım sorun bu değil ama hayat tecrübesi edinmeleri lazım sanırım.
Kendini geliştirip mezun olmuş bir bilgisayar mühendisi en az 8k maaşla işe başlar o yüzden.
Hayatında başarılar diliyorum sana canım kardeşim.

Arkadaşlar için hayatın gerçekleri yeni çıkan ürünleri hemen alabilmek hala. Eline sağlık güzel yazmışsın. Kiraya çıkamıyorum dediğimde bana kendini geliştir diyor hala burada. Kiraya istesem çıkarım sorun bu değil ama hayat tecrübesi edinmeleri lazım sanırım.
Bazı şeyler yaşaya yaşaya öğrenilir. Dediğiniz doğru.

Hayatında başarılar diliyorum sana canım kardeşim.
Eyw kardeşim, sektör hakkında bilgi almak istersen her zaman yaz. Cevaplarım.

Ülkede eğitim kötüyse ve mesleklerde nitelik yoksa anormal bir durum değil ki. Yukarıdaki arkadaşlar öğretmen maaşı üzerinden alım gücü hesaplamış. Ülkedeki öğretmenler mükemmel eğitim veriyor da benim mi haberim yok acaba? İşini severek yapan öğretmenleri tenzih ederim.

Ülkede ki tüm öğretmenler mükemmel eğitim verse maaş 10k mı olacak? Milletvekilleri mükemmel çalıştıkları için mi 25k alıyorlar. Üzücü bir düşünce yapısı umarım kötü bir tecrübeyle düşüncen tam tersine dönmez.

Geri
Yukarı