Meslek Tercihi Yapamamak

Lee0

Hectopat
YKS 2022'ye hiç çalışmadan denemek amaçlı olması için dilden girmiştim ve 36 bin gibi bir sıralama yaptım. Ailem beni tercih yapmamam konusunda ikna etti seneye çalışırsan 10 bine çekebilirsin dedi ve ben de onları dinleyip tercih yapmadım. Sınava girerken de aklımda bir bölüm yoktu aslında ne okusam ileride ne yapsam tam emin değildim. Turizm rehberliğini kısa bir süre için düşünüp daha sonra bana uygun olmadığına karar vermiştim. Ve arkadaşlar şu an ise hangi dil bölümünü seçmeyi bırakın artık dilden mi girsem sayısaldan mı yoksa sözelden mi hiçbirine karar veremez oldum. Çok kararsız bir şekilde videolar izliyorum forumlara bakıp benim durumumda olan birine bakıyorum kısacası. Okul dışında lise 1'den beridir esporla uğraşıyorum. İstediğim başarıları belki elde edemedim ama hala oynadığım oyuna olan açlığım ve sektöre olan ilgim devam ediyor. B1 düzeyince İngilizce biliyorum küçük seviyede pek bir ismi olmayan Avrupa takımlarında oynaıdm. B1 İngilizce bilmem ve espor denemem dışında başka sevdiğim bir şey bulamıyorum desem yeridir. Sosyal biriyimdir dışarı çıkmayı takılmayı vs severim. 18 yaşına gelip esporda düzgün bir başarı elde edemediğim için esporu ikinci plana atıp meslek seçip öyle YKS 23'e hazırlanmayı istiyorum ama daha bir şey bulamadım. Buraya kadar okuyan herkese teşekkür ederim fikirlerinizi önerilerinizi belirtirseniz çok sevinirim.

+ fırsatım olduğu gibi yurtdışına çıkıp oradan 0'dan başlamayı isterim

Son düzenleme:
Kardeşim en önemli faktör ailenin ekonomik durumu ve ne iş yaptıkları. Eğer memurlarsa bir şekilde kendine uygun bir iş bulup çalışıp para kazanman gerekiyor, ailen esnafsa o iş üzerine gidebilirsin.

Geri
Yukarı