Mesut özil hayırlı uğurlu olsun!

Lütfen artık şöyle yıldızlar gelince hemen küçük düşürmeye çalışmayın. Falcao gelince kimse kötülemedi ama herkes Mesut'u kötüleme derdinde. Adam dünyanın en iyi 10 numara pozisyonu oynayan oyuncusu ama hala adamı İrfan Can ile kıyaslayan insanlar var maalesef.
İrfan Can ile kıyaslamak rezillik gerçekten. İrfan daha iyi.

Lütfen artık şöyle yıldızlar gelince hemen küçük düşürmeye çalışmayın. Falcao gelince kimse kötülemedi ama herkes Mesut'u kötüleme derdinde. Adam dünyanın en iyi 10 numara pozisyonu oynayan oyuncusu ama hala adamı İrfan Can ile kıyaslayan insanlar var maalesef.

Bunu İrfan Can'a sorsak o da Mesut der.

Mesut, şu an aktif oyuncular arasında en kariyerli 10 numara olabilir, zaten piyasada 10 numara diye bir şey kalmadı artık. Alex, Sneijder, Del Piero gibi topçular yerine oyunu 2 yönlü oynayan oyuncular aldı.

Adam şu an ne halde kimse bilmiyor, 1 yıldır top oynamadı. Oynamamasının sebebi Uygur Türkleri muhabbeti değil, sezon sonu sözleşmesi bitiyor ve yeni teknik direktör Arteta oyunu Mesut'un üzerine kurmak istemedi, nasılsa gidecek diye. Sözleşme imzalamak istememelerinin sebebi de Uygur Türkleri değil, hem oyun planlarında artık 10 numara pozisyonu olmaması, hem de pandemi dönemi tüm futbolcular indirim yaparken Mesut'un indirimi kabul etmemesi. Mesut Arsenal'in en fazla kazanan oyuncusu aynı zamanda.

Özet geçmek gerekirse ben tüm objektifliğimle söylüyorum;

Falcao, Nigel De Jong, Pepe, Negredo, Robin van Persie, Nani, Diego Ribas, Sturridge gibi bitik oyuncular bu ülkeden sadece yüksek maaşlarını alıp gittiler. Artık Türk futbolunda böyle transferler olmamalı. Fenerbahçe bu sezon o bölgeye Pelkas, Sosa, Mesut ve Mert Hakan'ı aldı. O bölgede oynayan ve yüksek potansiyeli olduğu söylenen 17 yaşındaki Ömer Faruk Beyaz forma şansı bulamayacağı için sözleşme imzalamayı reddetti ve gitmek istiyor. İşte sorun burada.

O bölgede oynayan ve yüksek potansiyeli olduğu söylenen 17 yaşındaki Ömer Faruk Beyaz forma şansı bulamayacağı için sözleşme imzalamayı reddetti ve gitmek istiyor. İşte sorun burada.

O çocuğu çok fena kandırıyorlar. Sen Messi'sin sen şöyle iyisin böyle iyisin. Geçen sene ligde ve kupa maçlarında bu sene de az da olsa şans buldu 2 kupa maçında. Fakat süre aldığı maçların çoğunda göze çarpan tek bir hareketi olmadı. Büyük kaptan Emre'den kaptanlık bandı aldı somurttu, Alanyaspor maçında takım gol attı somurttu. Fiziği desen yok topa vuramıyor yıkılıyor maçlarda. Elif Elmas, Ferdi de geldiklerinde onun yaşındalardı, onların da fiziği kötüydü ama geliştirdiler kendilerini. Ömer Faruk böyle giderse hangi takıma giderse gitsin şans bulamaz. Ayrıca kimse şu kadar maç oynama garantisi isteyemez özellikle böylesine genç bir futbolcu. Şampiyonluğa oynanan sezonda genç bir futbolcu böyle triplere girmemeli kimse Fenerbahçe'den büyük değildir.

Ayrıca Mesut Özil zekasıyla renk katar bu lige. Maç eksiği olan fakat antrenmanlı bir Mesut geliyor.

O çocuğu çok fena kandırıyorlar. Sen Messi'sin sen şöyle iyisin böyle iyisin. Geçen sene ligde ve kupa maçlarında bu sene de az da olsa şans buldu 2 kupa maçında. Fakat süre aldığı maçların çoğunda göze çarpan tek bir hareketi olmadı. Büyük kaptan Emre'den kaptanlık bandı aldı somurttu, Alanyaspor maçında takım gol attı somurttu. Fiziği desen yok topa vuramıyor yıkılıyor maçlarda. Elif Elmas, Ferdi de geldiklerinde onun yaşındalardı, onların da fiziği kötüydü ama geliştirdiler kendilerini. Ömer Faruk böyle giderse hangi takıma giderse gitsin şans bulamaz. Ayrıca kimse şu kadar maç oynama garantisi isteyemez özellikle böylesine genç bir futbolcu. Şampiyonluğa oynanan sezonda genç bir futbolcu böyle triplere girmemeli kimse Fenerbahçe'den büyük değildir.

Ayrıca Mesut Özil zekasıyla renk katar bu lige. Maç eksiği olan fakat antrenmanlı bir Mesut geliyor.
Wonder Kid diye kendini çok büyütüyor, inşaallah Türk futbolunu çok iyi bir şekilde temsil eder ama ben Fenerbahçe'de başarılı olacağını sanmıyordum. Türkiye Ligi'nde gördüğü faullerden bile sakat kalır. Luyindama ile yanyana olduğunu hayal edin :)

Wonder Kid diye kendini çok büyütüyor, inşaallah Türk futbolunu çok iyi bir şekilde temsil eder ama ben Fenerbahçe'de başarılı olacağını sanmıyordum. Türkiye Ligi'nde gördüğü faullerden bile sakat kalır. Luyindama ile Yan yana olduğunu hayal edin :)

Vallahi yalan olmasın U15'ten beri takip ediyorum sanırım. Yeteneksiz diyemem çocuğa fakat bu fizikle imkansız. Kafasında neler yaşıyor bilemiyorum. Dediğim gibi birileri fena kandırıyor. Ya ailesi ya da menajeri. Fenerbahçe tarihinde hiçbir futbolcuya böylesine ileri dönük bir plan yapılmamıştır. Onun yerinde olmak isteyen milyonlar var. Neyse Mesut Özil konusunu saçma biriyle meşgul etmeyelim.

Yeni konular

Geri
Yukarı