Metal müzik dinlemeye nasıl başlamalı?

Merdo44

Kilopat
Daha fazla  
Metal müzik dinlemeye başlamaya karar verdim? Hangi grupları dinlemem lazım acaba.
Hangi türlerden başlamalıyım acaba önerdiğiniz başlangıç gruplar var mı?

İlla şunu dinleyeceksiniz diye bir kural yok. Spotify'a girin metal müzik kategorisinden dinlemeye başlayın. Yine de grup önerisi istiyorum diyorsan Black Sabbath, Avenged Sevenfold, pantera dinyebilirsin.

Thrash metal grup öneriniz var mı acaba?

Testament ve Vektor'e bir kulak kabartabilirsiniz. Daha melodik muziklerden hoşlaniyorsanız da progresif heavy metal (misal Savatage) ya da power metal (Stratovarius, Helloween) gibi turlerden de gruplara göz gezdirebilirsiniz.

Bu arada heavy metal deyince, türün temellerini hazırlayan; Deep Purple, Black Sabbath, Rainbow, Led Zeppelin gibi gruplar da dinlenmeli tabii.

Son düzenleme:
Thrash metal grup öneriniz var mı acaba?
Thrash olarak Overkill, testament, annihilator;
En baba Alman grupları sodom, kreator, destruction, tankard ve bu türün bayrak taşıyan grupları Anthrax, Megadeth, Slayer ve özellikle Metallica bakabilirsin. 80ler albümlerini dinle ilk başta.

Black Sabbath nasıl acaba bir de Metallica.
Heavy metal ve thrash metal grup öneriniz var mı?
Black sabbath türü (heavy metal) başlatan grup, onların da diskografiyi baştan sona kesinlikle dinle bence. Özellikle 70’lerin tamamı. Metallica da 80’lerde thrash için en önemli hatta türü ilk icra eden grup dersek yanlış olmaz.

Nu ile başla metale alışmak istiyorsan, Disturbed, Limp Bizkit öneririm.
Kişisel ama kesinlikle nu ile başlamanı önermiyorum. . .

Geri
Yukarı